KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Starfield Düşüşe Geçti: Steam Yorumları “Çok Olumsuz”

Paylaş

Eylül ayında çıkan ve “Uzay Skyrim’i” olarak adlandırılan Starfield için düşüş beklenenden daha kısa bir sürede başladı. Oyunun Steam mağaza sayfasında artık olumsuz yorumlar kol geziyor.

Starfield neden başarısız oldu?

Bethesda’nın büyük bir hype ile duyurduğu Starfield için işler istenildiği gibi gitmiyor. Çıktığı an büyük sükse yaratsa bile son dönemlerde artık aynı heyecanı yaratmaması sonrası oyuncular bu treni bir bir terk ediyor diyebiliriz. Steam üzerinde yapılan son incelemeler artık “çoğunlukla olumsuz” kategorisinde yer almaya başladı.

Starfield
Starfield

Oyunun bu denli düşüşe geçmesinin ana sebeplerinden birisi olarak 2023 teknolojisine hakim olmaması gösteriliyor olabilir. Özellikle sahne geçişlerinde beliren yükleme ekranları oyuncuların sinirini bozuyor. Bu ve bunun gibi sebepler ile birlikte oyunun artık eğlenceli olmadığı yönünde geri dönüşler var. Zaten istatistiksel olarak baktığımız zaman ortalama 13 milyon oyuncuya ulaşmış bir yapımın şu dönemlerde toplam 100 bin oyuncuya ev sahipliği yapıyor olması da her şeyi açıklar nitelikte.

Önümüzdeki günlerde bu incelemeler nasıl bir yöne evrilir bilemiyoruz. Şu an Steam’de pek sevilmeyen bir yapım olarak yer alsa bile yine de keyifli vakitler geçirebileceğinizi düşündüğümüz oyunun incelemesine de buradan ulaşabilirsiniz. Eğer çok büyük beklentileriniz yoksa ve gerçekten uzayda geçen bir old school Skyrim oyunu arıyorsanız sizi tatmin edecektir.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: