KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Söylenti: Elden Ring Mobil Oyunu Geliştiriliyor

Paylaş

Henüz dün akşam saatlerinde Tencent’in duyurulmayan bir Nier mobil oyununu iptal ettiğini öğrenmişken, şimdi ise sırada yine aynı dev firmadan dev bir söylenti söz konusu. Tencent, ortalığı kasıp kavuracak bir Elden Ring mobil oyunu üzerinde çalışıyor olabilir.

Elden Ring mobil söylentileri arşa çıkmış durumda

Daha dün akşam saatlerinde ortaya çıkan bir habere göre Çinli oyun devi Tencent’in, henüz duyurulmamış ve 2 yıldır geliştirilmekte olan bir Nier mobil oyununu iptal ettiği ortaya çıkmıştı. Geliştirici ve pazar maliyetleri sebebiyle iptal edilen bu proje sonrasında ise yine aynı firmadan farklı bir söylenti ortaya çıktı. Çeşitli kaynaklara göre Elden Ring mobil oyunu için kollar sıvanmış durumda.

Söylenti: Elden Ring Mobil Oyunu Geliştiriliyor
Söylenti: Elden Ring Mobil Oyunu Geliştiriliyor

Elden Ring’in nasıl bir başarı elde ettiğini hepimiz biliyoruz. Bugüne kadar 20 milyondan fazla satış başarısı gösteren oyun için kolları sıvayan Tencent, Genshin Impact seviyesinde olacak bir deneyim üzerine yoğunlaşmış gibi görünüyor. Henüz konuya dair kesin bir açıklama yok ancak Nier mobil haberiyle ortaya çıkan Reuters kaynaklarına göre Tencent, Elden Ring mobil oyunu için bir ekip kurmuş ve uzun süredir bu proje için çalışıyormuş. Ancak bu proje halen bir söylenti konumunda ve çalışmaların yavaş ilerlediği aktarılıyor.

Öte yandan Tencent’in video oyun pazarına büyük bir damga vurmasıyla birlikte popüler oyun markalarının bu çatı altında toplanıyor olması şaşırtıcı değil. Nier mobil oyunu projesini iptal eden firma, şimdi Elden Ring’i mobil tarafa taşımaya çalışıyor. Genshin Impact seviyesinde bir yapım olacağı söylenen bu mobil oyun içerisinde microtransaction (oyun içi ödeme sistemi) modeli de yer alabilir gibi duruyor. İlerleyen günlerde konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabileceğiz ancak o zamana kadar durum sadece söylentiden ibaret gibi görünüyor.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

1 Yorum

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: