2 Yıldır Geliştirilen Bir Nier Mobil Oyunu İptal Edilmiş

Paylaş

NieR Replicant ile seriye hız kazandırılmışken bir mobil oyunun gelmesi bizleri pek şaşırtmazdı açıkçası. Hem de üstünde 2 senedir çalışılan bir mobil oyunun nasıl olacağını merak ediyorduk doğrusu. Gerçi artık göremeyeceğiz, zira iptal edilmiş.

Nier Mobil Oyunu daha duyurulmadan iptal gördü

Reuters kaynaklarına göre dünyaca ünlü Çin oyun devi Tencent, 2023 Aralık ayında Nier mobil projesini iptal etmiş. Tam 2 yıldır geliştirildiği düşünülen bu mobil oyun için yapılan harcamanın geri kazanç sağlamayacağından şüphe duyulmuş. Yüksek geliştirme maliyetlerinin yanı sıra telif ve platform ücretlerinin de projenin iptaline doğrudan etki ettiği bildiriliyor.

Nier Mobil Oyunu daha duyurulmadan iptal gördü
Mobil Oyunu daha duyurulmadan iptal gördü

Aslında Nier serisi Asya pazarında büyük ilgi gören ve hayran kitlesinin fazlaca bulunduğu bir yapıya ev sahipliği yapıyor. Verilen bu kararın arkasındaki nedenler çoğu kişi için saçma gelse bile vardır Tencent’in bir bildiği diyor ve iptal edilen bu mobil oyuna birazcık üzüldükten sonra hayatımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: