Sons of the Forest Erken Erişimden Çıkmaya Hazırlanıyor: Hollywood’dan Transfer Var!

Paylaş

Tüm oyuncuların akıllarında bir soru: Sons of the Forest erken erişimden ne zaman çıkacak? İlk kez 2014’te piyasaya sürülen The Forest’ın devamı niteliğindeki açık dünya hayatta kalma oyunu, şubat ayında piyasaya sürülmüştü. Geliştirici Endnight Games, oyun için dev bir güncelleme yayınlayacaklarını ve Sons of the Forest’ın erken erişimden ne zaman çıkacağını duyurdu.

Sons of the Forest erken erişimden ne zaman çıkacak?

Endnight Games, Sons of the Forest’ın 22 Şubat 2024 tarihinde erken erişimden çıkacağını açıkladı. Yayınlanan güncelleme ile 1.0 sürümüne, yani tam sürüme geçecek oyun, artık erken erişim oyunu olarak anılmayacak.

Aynı zamanda geliştirici ekip, bu duyuruyu takip eden ifadelerinde geride bıraktıkları neredeyse bir yıldır oyunu oynayan herkese teşekkürlerini iletti. Endnight Games’in yeni hayatta kalma oyunu çıktığından bu yana oyuncular tarafından oldukça sevilen bir yapım oldu. Hali hazırda Steam üzerinde toplam incelemelerinin %85 kadarının olumlu olduğu gözümüze çarpıyor.

Aynı zamanda 14,99$ fiyatıyla satılıyor. Bugünün kur farkıyla ise bu fiyat 432,57 Türk Lirası’na tekabül ediyor. Steam’in hepimizi üzen kur güncellemesi öncesinde kendisini 270₺ gibi bir fiyattan satın alabiliyorduk. Tam sürümde bir fiyat değişikliğine gidilip gidilmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Bir gelişme yaşanırsa sizi en hızlı şekilde haberdar etmeye çalışacağız.

Sons of the Forest’ın tam sürümünde büyük değişiklikler geliyor

Oyunun çıkışından tam bir yıl sonra gelecek Sons of the Forest güncellemesi ile kadroya yeni bir yıldız eklenecek. Daha önce X-Men, The Boys ve Animorphs gibi yapımlarda yer almış Shawn Ashmore, oyundaki Timmy Le Blanc karakterinin seslendirmelerini üstlenecek. Aynı zamanda Timmy’nin hikayedeki rolü ve kapsamı da artırılacak.

Sons of the Forest erken erişimden ne zaman çıkacak?
Sons of the Forest erken erişimden ne zaman çıkacak?

Neredeyse bir yıla yakın süredir Endnight Games tarafından düzenli güncellemeler alarak kullanıcı geri bildirimlerine göre şekillenen Sons of the Forest erken erişim etiketinden kurtuluyor. İlk haftasında Kelvin ile güldüren, optimizasyon sorunları ile hafiften can sıkan oyun nihayet son ve en iyi sürümüne yaklaşıyor.

Henüz konsol sürümü hakkında kesin bir bilgi paylaşılmamış olduğundan, PlayStation ve Xbox tarafında oyunun çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Ancak geçmişe dönüp baktığımızda 2014 yapımı The Forest’ın PlayStation 4’e geldiğini görüyoruz. Dolayısıyla Endnight Games, tam sürüm lansmanı sonrasında belki de oyunu konsollara getirmeye de hazırlanıyordur. Türü çok seviyorsanız ancak oyunlar için güçlü bir bilgisayarınız yoksa, birçoğu konsollarda bulunan en iyi hayatta kalma oyunları listemizi de inceleyebilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: