MOBA Severlerin Dikkatine: SMITE 2, Unreal Engine 5 İle Geliyor!

Paylaş

Hi-Rez Studios’un yayıncılığını yapacağı ve Titan Forge Games tarafından geliştirilen SMITE 2 sürpriz şekilde duyuruldu. İlk oyun için gerçekleşen Dünya Şampiyonaları sırasında duyurulan yapım, hayranlar tarafından uzun süredir bekleniyor ve arzu ediliyordu. MOBA türüne farklı bir bakış açısı getiren SMITE, ilk kez 2015 yılında çıkmış ve rekabetçi MOBA pazarında yerini edinmeyi başarmıştı. Şimdi de devam oyunuyla, yeni oyun motoru teknolojisiyle PC’de Epic Games Store’a özel olarak çıkacak.

SMITE 2 ufukta göründü fakat önünde biraz daha yolu var

MOBA türünde üçüncü şahıs kamera açısıyla oynadığımız ve kendisine has bir yapıya sahip olan SMITE, devam oyunu için ilk adımı attı. Henüz resmî bir SMITE 2 çıkış tarihi duyurusu yapılmasa da oyunun PlayStation 5, Xbox Series X|S konsolları ve PC için de Epic Games Store platformunda çıkacağını biliyoruz. Beklenen devam oyunu, 2024’ün ilkbahar aylarında kapalı beta testlerine başlayacak. Yayınlanan duyuru fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oyunun çıkış sürümünde 25 oynanabilir karakter bulunacak ve Titan Forge tarafından belirtildiği üzere, ilk oyundaki tüm oynanabilir kahramanlar SMITE 2’de de yerini alacak. Ayrıca devam oyununun ilk versiyonunda, eski oyundaki bazı karakterler yeniden karşımıza çıkacağı gibi anahtar rolü üstlenen yeni karakterler göreceğimiz de belirtiliyor.

Fragmanda gösterilen oynanış görüntülerine bakarak devam oyununun çok daha akıcı bir oynanışa sahip olacağını görüyoruz. SMITE 2, son yıllarda video oyunları endüstrisinde yaygın olarak kullanılan Unreal Engine 5 teknolojisi ile geliştiriliyor.

Türkçe dil desteğine sahip olacak

Steam üzerinde mağaza sayfası oluşturulan yapım için bazı yeni detayların ortaya çıktığı da gözümüzden kaçmıyor. SMITE 2 Türkçe dil desteğiyle piyasaya sürülecek ve Türk oyuncular, oyunu kendi dillerinde oynayabilecekler. Kafa karışıklıklarına sebep olmamak adına Türkçe dublajın bulunmadığını, dil desteğinin şimdilik sadece arayüz tarafında verildiğini de belirtelim.

SMITE 2 Türkçe dil desteği ile çıkacak.
SMITE 2 Türkçe dil desteği ile çıkacak.

İlk oyun şimdilik bir yere gitmiyor

Titan Forge’un da belirttiği üzere SMITE 2 gelirken, ilk oyunun pabucu dama atılmıyor. Orijinal Smite’a destek verilmeye devam edilecek ve sevilen MOBA oyunu, bu yılın sonunda 130. oynanabilir karakterine ev sahipliği yapacak.

Henüz devam oyunu için çıkış tarihi ve sistem gereksinimleri gibi detaylar belirlenmiş değil. Steam mağaza sayfasındaki sistem gereksinimleri, yer tutucu olarak yerleştirilmiş ve ilk oyun ile tamamen aynı. Bunun ilerleyen dönemde, kapalı beta testleri sonrasında güncelleneceğini tahmin ediyoruz. Sizler de oyun hakkındaki görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizlerle ve diğer değerli okurlarımız ile paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: