KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Orijinal Silent Hill Üçlemesi Yeni Nesil Platformlara Geliyor Olabilir

Paylaş

Geçenlerde yapılan State of Play etkinliği sırasında duyurulduğu gibi çıkan Silent Hill: The Short Message, iyi bir geri dönüşün habercisi gibi görünüyor. Oyun ile ilgili yapılan bir röportaja göre Konami, orijinal Silent Hill üçlemesini yeni nesil platformlara getirmeyi planlıyor olabilir. Aynı etkinlikte gösterilen, Bloober Team SA tarafından geliştirilen Silent Hill 2 Remake eleştiriler alsa da gelen bilgilere göre Konami, ilk üç oyunu yeni nesil platformlara getirip daha fazla oyuncuya ulaşmak istiyor gibi görünüyor.

Bloober’ın yeniden yapımı eleştirilse de Konami’nin niyeti belli

State of Play’de ansızın Silent Hill: The Short Message duyuruldu ve oyuncuların erişimine açıldı. Geçmişinde birçok intihar vakası bulunan harabe bir apartmanı konu alan kısa oyun, ücretsiz şekilde oynanabildi. Konami, Silent Hill markasını daha fazla oyuncunun tanımasını istediğini göstererek aslında niyetini de belli etmiş oldu. Etkinlik kapsamında Silent Hill 2 Remake‘in dövüş sahnelerinin aldığı bir fragman da gösterildi fakat bu fragman oyuncular arasında tartışmalara sebep oldu. Layers of Fear serisi ve The Medium’un geliştiricisi Bloober Team’in geliştirdiği yeniden yapımın, orijinal oyuna sadık kalmadığı görüşü hakim. Öte yandan Silent Hill üçlemesi için de yeşil ışıklar yanmaya başlıyor.

Konami'nin geliştirici röportajına göre şirket, Silent Hill üçlemesini yeni nesil platformlara getirmek istiyor olabilir.
Orijinal Silent Hill Üçlemesi Yeni Nesil Platformlara Geliyor Olabilir

Orijinal Silent Hill üçlemesi yeni nesil için hazırlanıyor olabilir

Silent Hill: The Short Message için yayınlanan bir geliştirici röportajında, HEXADRIVE’dan bölüm tasarımı direktörü Rika Miyatani, Konami’nin seriyi yeni nesil platformlara getirmek için kendilerine ulaştığını belirtti. Hexadrive, Konami ile geçmişi olan bir stüdyo ve daha önce Metal Gear Solid: Snake Eater’ın Nintendo 3DS portunu da üstlenmişti. Bununla birlikte Android ve iOS için Metal Gear Solid: Social Ops oyununu ve yakın zamanda da Silent Hill: The Short Message’ı geliştirdi. Stüdyo bunun dışında Super Bomberman R serisi, Resident Evil 7: Not a Hero ve Final Fantasy XV gibi birçok projede de görev aldı.

Haliyle Konami’nin eski oyunlarını yeni nesil platformlara getirmek için daha önce çalıştığı bir stüdyoyu yeniden görevlendirmesi ihtimali pek mantıksız görünmüyor. Zaten Rika Miyatani’nin açıklamaları da buna yeşil ışık yakıyor diyebiliriz. Kendisinin belirttiğine göre Konami, birkaç yıl önce Silent Hill serisini yeni nesil platformlara çıkarmak için Hexadrive’a ulaşmış.

Silent Hill The Short Message
Silent Hill: The Short Message

Hexadrive ilk etapta Silent Hill 2’yi yeni nesil konsollara getirmek üzere Konami ile görüşüyormuş. Hatta bir demo dahi hazırlanmış ve bir porttan ziyade yeniden yapım üzerine odaklanılmasıyla bu iş finale ulaşamamış. Konami bunun yerine stüdyodan The Short Message’ı yapmasını istemiş. Röportajın tamamını YouTube üzerinden buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Konami’nin eski serilerini yeniden canlandırmak istediği aşikar. Geçen yıl piyasaya sürülen Metal Gear Solid HD Collection ve duyurulan MGS 3’ün yeniden yapımları bunun canlı birer örneği konumunda. Silent Hill 2 de Bloober Team SA tarafından geliştirildiğine göre, daha fazla Silent Hill oyununun yeni nesil platformlara taşınması zayıf bir ihtimal gibi görünmüyor. The Short Message’ın 1 milyon indirmeyi geçmesiyle birlikte oyuncuların yeni nesil platformlarda seriyi ne kadar görmek istedikleri de ortaya çıkmış oldu.

Konami’nin bu fırsatı tepeceğini düşünmüyoruz. Resmî bir duyuru veya açıklama yapıldığında sizleri en hızlı şekilde haberdar edeceğiz. Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: