Shin Megami Tensei V: Vengeance Hatalı Fiyat ile Satışa Sunuldu

Oyunu almayı planlıyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Paylaş

Ülkemizdeki uzunca bir süredir belli aralıklarla artan döviz kurları pek çok sektörü etkilediği gibi oyun sektörünü de derinden etkiledi. Bu süreçte birçok yayıncı şirket oyunlarını defalarca kez zamlamak zorunda kalsa da bazı şirketler oyunlarının fiyatlarını güncellemeyi unutarak veyahut bulunduğu mağazanın önerilen fiyatlarını kabul ederek ülkemizde diğer ülkelere kıyasla nispeten daha ucuza satış yaptı. Bugün de bu olayın örneklerinden biri ile daha karşı karşıyayız ve Shin Megami Tensei V: Vengeance hatalı fiyat ile Xbox mağazasında satışa sunulmuş durumda.

Shin Megami Tensei V: Vengeance hatalı fiyat ile satışta

Shin Megami Tensei V: Vengeance, serinin köklü hayranları tarafından uzunca süren bekleyişin ardından bugün PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X ve Nintendo Switch için piyasaya sürüldü. Oyunun PlayStation Store tarafındaki fiyatı 1.749 TL olarak belirlenirken, Steam tarafında henüz satışa açılmış değil. Xbox tarafında ise PlayStation Store’daki fiyatına kıyasla oldukça ucuz bir şekilde 389 TL’den satışa açılmış durumda. İçerisinde oyun içi içeriklerin yer aldığı Dijital Deluxe sürümü ise 450 TL’den satılıyor.

Shin Megami Tensei V: Vengeance hatalı fiyat ile Xbox Store'da satışa sunulmuş durumda.

Hatanın neyden kaynaklandığını elbette bilmiyoruz ancak Xbox tarafında bu durumla ilk kez karşılaşmıyoruz. Büyük olasılıkla Microsoft’un Xbox Store’da yayıncılara diğer para birimleri karşısında Türk Lirası için önerdikleri fiyat hâlâ oldukça düşük bu da yayıncıların manuel olarak fiyat belirlemedikleri senaryolarda oyunlarını Türkiye’de çok daha uyguna satmalarına neden oluyor. Hatırlayacağınız üzere zamanında Steam’de de bu durumla sıklıkla karşılaşmıştık ve Steam’in önce kuru defalarca güncellemesi, ardından dolara geçmesiyle bu durum artık sona ermişti.

Yayıncılığını Sega’nın üstlendiği oyunla ilgili bir diğer dikkat çeken nokta da oyunun Türkçe dil desteği ile geliyor olması. Son dönemde Sega, Persona serileri başta olmak üzere birçok popüler serisinin yeni oyununu resmî Türkçe dil desteği ile kullanıcılara sunuyor. Shin Megami Tensei V: Vengeance’in de aynı şekilde Türkçe dil desteği ile geliyor olması hepimiz için oldukça sevindirici. Yine de dipnot olarak belirtelim, Persona 5 Reload’ın piyasaya sürüldüğü dönem Türkçe çevirileri sosyal medyada oldukça eleştirilmiş, kimi kesim de oldukça beğenmişti. Şimdilik Shin Megami Tensei V: Vengeance’in Türkçe çevirisine dair herhangi bir bilgimiz ne yazık ki yok.

Shin Megami Tensei V: Vengeance hatalı fiyat ile Xbox Store'da satışa sunulmuş durumda.

Eğer siz de Shin Megami Tensei V: Vengeance hatalı fiyat sayesinde almayı planlıyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var zira Sega’nın durumu fark etmesi sonucu Xbox Store’daki fiyatlar PlayStation Store’daki seviyelere çekilebilir.

Shin Megami Tensei V: Vengeance neler sunuyor?

Beğeni toplayan Shin Megami Tensei V; yeni yerler, iblisler ve varoluşun kaderine yön verecek seçimlerle dolu yeni bir hikâyeyle geliyor.

Shin Megami Tensei V: Vengeance, iki tam hikâye yolu içerecek. Oyuncular yeni yol “İntikam Tanrıçası”nda yozların intikamının dramatik öyküsüne tanık olabilecek. Yeni karakterlerle gelişen bu hikâyede esrarengiz iblis topluluğu Kadiştu, düzeni korumak ve bozmak isteyenlerin savaşından ayrı bir karanlık plan peşinde. Oyuncular dilediği takdirde orijinal Shin Megami Tensei V hikâyesi “Yaratılış Tanrıçası”nı keşfedebilecek ve meleklerle iblisler arasındaki ebedî çatışmaya tanık olup dünyanın kaderi için savaşabilecekler.

Kaynak:Xbox Store
Barış Bulut
Barış Bulut
Ömrü bir şeyler karalamakla geçen teknoloji ürünü.

2 YORUMLAR

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: