Shadow Gambit: The Cursed Crew Final Sürümü Ufukta Göründü

Paylaş

Gizlilik tabanlı strateji oyunlarıyla tanınan Mimimi Games ekibi, son oyunu Shadow Gambit için yapacağı final güncellemesi hakkında duyurularda bulundu. Almanya merkezli stüdyonun yayımladığı pek çok oyunun ardından aldığı üzücü kapanma kararıyla birlikte ekibin Ağustos ayında piyasaya sürülen yeni oyunu Shadow Gambit: The Cursed Crew’un akıbeti hakkında pek çok soru işareti oluşmuştu. Dilerseniz, ekibin stüdyonun fişini çekmeden önceki son güncellemesinin detaylarına birlikte göz atalım.

Shadow Gambit: The Cursed Crew’a gelecek ek paketler oyuna neler ekleyecek?

Şirketin kurucu ortakları olan Dominik Abé ve Johannes Roth, Ağustos ayındaki lansmanın ardından stüdyonun kademe kademe kapanmaya hazırlandığını duyurmuştu. Duyuruda yer alan Shadow Gambit’in geliştirilmeye devam edeceği konusundaki açıklamayla birlikte önümüzdeki aylarda yeni bir ek paketin oyuncuların beğenisine sunulacağını ve geliştirme sürecinin sona ermesiyle Mimimi Games’in bizlere veda edeceğini öğrenmiş olduk.

Shadow Gambit: The Cursed Crew
Shadow Gambit

Geçtiğimiz günlerde Shadow Gambit: The Cursed Crew’a gelecek final güncellemelerinin 6 Aralık‘ta oyuncuların beğenisine sunulacağı açıklandı. Genişleme paketlerinin fiyatları hakkında net bir bilgi henüz bulunmasa bile içeriğin, elimizdeki oyunun daha da detaylandırılmış halini yaratmak için ortaya çıktığı biliniyor.

Her iki genişlemede de benzersiz yeteneklere sahip yeni karakterler, keşfedilecek yeni bir ada ve altı yeni görev eşliğinde aktarılacak bir hikaye mevcut olacak. Mimimi Games’in açıklamasına göre yeni karakterler ana oyunun çoğu görevinde kullanılabilecek ve DLC görevleriyle sınırlı kalmayacak.

Mimimi Games’in kapanışla ilgili açıklaması şu şekildeydi:

Oyun yaratma konusundaki 15 yıllık yolculuğumuza baktığımızda hepinizden aldığımız inanılmaz sevgi ve destek için minnettarız. Yaptığımız her oyuna değer verdik ve stüdyo olarak başardıklarımızla gurur duyduk.

Aynı zamanda, hayatımızın büyük bir kısmını giderek daha iddialı oyunlara adamak bize ve ailelerimize ağır bir kişisel zarar verdi. Shadow Gambit’in piyasaya sürülmesinden sonra, sağlığımıza öncelik vermenin ve yeni bir üretim döngüsüne hapsolmak yerine frenleri çekmenin doğru zamanı olduğuna karar verdik.

Bu, yeni bir büyük oyunun üretimine başlamayacağımız anlamına gelse de Shadow Gambit’i tam olarak desteklemeye devam edeceğiz. Halihazırda tüm platformlarda bir yama üzerinde çalışıyoruz ve bu yılın ilerleyen zamanları için büyük bir içerik planlıyoruz; bunu sizin de bizim kadar seveceğinizden eminiz!

Bu, aynı zamanda önümüzdeki birkaç ay içinde stüdyoyu yavaş yavaş kapatacağımız anlamına da geliyor. Bu duyuruyu yayınlamadan önce bu kararı sahadaki bir toplantıda tüm ekiple paylaştık.

Atarita olarak yaptığımız incelemede övgü yağmuruna tuttuğumuz Shadow Gambit‘i birde bizden okuyun.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: