Senua’s Saga: Hellblade II Türkçe Dil Desteğiyle Geliyor!

Bir güne kaç Türkçe dil desteği haberi sığdırabilirsin ki? İşte bu yüzden bugün özel bir gün...

Paylaş

Müjdeli haberler peş peşe geliyor ve sevindirici haber bu sefer Ninja Theory cephesinden! Beklenen devam oyunu Senua’s Saga: Hellblade II Türkçe dil desteğiyle piyasaya sürülecek. Oyunun Steam mağaza sayfasında yapılan bir güncelleme sonrası, devam oyununun desteklediği 27 dil arasına Türkçe de girdi ve oyunu kendi dilimizde oynayabileceğiz gibi görünüyor. Xbox Game Studios’un yayınladığı ve yakında çıkacak yeni oyun, çıkışına yakın Türkiye’deki oyuncuları sevindirdi.

Senua’s Saga: Hellblade II Türkçe dil desteğiyle piyasaya sürülecek

Xbox Game Studios tarafından yayınlanan ve Ninja Theory’nin geliştirdiği Hellblade II Türkçe dil desteğine sahip olacak. Takvimlerimiz 21 Mayıs 2024‘ü gösterdiğinde piyasaya sürülecek oyunun desteklediği 27 dil arasında Türkçe de yerini aldı. Ninja Theory’nin sosyal medya üzerinde paylaştığı gönderi ile ortaya çıkan detaylar, birçok yeni dilin eklendiğini de gözler önüne seriyor.

Psikoz temasına yoğunlaşan ilk oyundan sonra Senua’nın hikâyesi yeni oyunda da devam edecek. İzlanda’da geçen oyun Viking dönemini konu alacak ve bu sefer daha yoğun bir karanlık etrafımızı saracak. Aksiyon & macera türündeki Senua’s Saga: Hellblade II üçüncü şahıs bir perspektife ve bolca sinematik ara sahneye sahip olacak. Aynı zamanda grafikleriyle dikkat çeken oyun, hikâye odaklı bir deneyim vadedecek.

Tabii ki geliştirici ekibin daha önce yayınladığı videolarda da vurgulandığı üzere, oynanışa dair elementler de ikinci oyunda daha gelişmiş şekilde karşımıza çıkacak. İlk oyunun eleştirilen yanlarından birisi olan savaşlar, devam oyununda daha detaylı şekilde ele alınmış olacak. Aynı zamanda oyun süresi boyunca oyuncular, çeşitli bulmacalar çözerek ilerleyip çok daha yoğun bir sinematik anlatıyla karşılaşacak.

Hellblade II Türkçe dil desteğine sahip olacak.
Senua's Saga: Hellblade II Türkçe Dil Desteğiyle Geliyor!

Unreal Engine 5 ile geliştirilen devam oyunu için henüz sistem gereksinimleri açıklanmadı. Ancak grafik kalitesi ve kullanılan teknoloji, gerek sistem gereksinimleri gerekse performans anlamında göz korkutuyor diyebiliriz. Açıklanacak her detayın yakın takipçisi olduğumuzu ve sizi en hızlı şekilde haberdar edeceğimizi de ekleyelim.

Mayıs ayında piyasaya sürülecek Hellblade II Türkçe dil desteğiyle oyuncuların huzuruna çıkacak. An itibarıyla herhangi bir fiyatlandırma bulunmasa da ilk günden Xbox Game Pass kütüphanesine eklenecek. Bu sayede güncel fiyatı 159 Türk Lirası olan abonelik hizmetine üye olan oyuncular, oyunu ilk günden oynayabilecekler.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: