Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Senua’s Saga: Hellblade II Çıkış Tarihi Duyuruldu: Çok Yakında Geliyor!

Paylaş

Geçtiğimiz dakikalarda, Developer_Direct etkinliği sırasında Senua’s Saga: Hellblade II çıkış tarihi duyuruldu. Dolayısıyla merakla beklenen devam oyunu için “ne zaman çıkacak” soruları da cevaplanmış oldu. Senua’nın zihninin içinde dolaştığımız ve çılgın manzaraların bizi karşılayacağı oyun için aynı zamanda yeni detaylar da paylaşıldı.

Senua’s Saga: Hellblade II çıkış tarihi belli oldu: Oyun ne zaman çıkacak?

Senua’s Saga: Hellbalde II, 21 Mayıs 2024 tarihinde çıkacak. Ninja Theory’nin merakla beklenen yeni oyunu, PC ile birlikte Xbox Series X|S platformlarında yayınlanacak. Aynı zamanda, Xbox Game Pass kütüphanesine de ilk günden eklenecek.

Senua's Saga: Hellblade II çıkış tarihi belli oldu.

Developer_Direct 2024 etkinliği sırasında yapılan duyuruya, oyunun geliştirme sürecinden görüntüler ve geliştirici açıklamaları da eşlik etti. Hikâye anlatımının ön planda olacağı oyunda haritaya referans olarak gerçek bölgeler kullanılmış. İzlanda’nın atmosferi, fotogerçekçi grafiklerle ekranlara taşınıyor. Aynı zamanda sinematik anlatı, tıpkı ilk oyunda olduğu gibi Hellblade 2’de de önemli bir yere sahip olacak.

Cambridge Üniversitesi’nden profesörlerle Psikoz üzerine çalışan ekip, Senua’nın içerisinde bulunduğu bu durumu en gerçekçi şekilde oyuna yansıtmaya çalışmış. Gerçeklik ile ilişkinin kopması olarak nitelendirilen bu rahatsızlık, gerçek olmayan sesler ve görüntüler görme gibi belirtilere sahip. Senua’s Saga: Hellblade II’de de Psikoz durumuna sahip Senua karakterini canlandıracağız. İlk oyunda olduğu gibi Ninja Theory, ikinci oyunda da bu özel durum ile ilgili farkındalık oluşturma sorumluluğunu hissettiklerini belirtiyor.

Ele alınan tema, oyunun sinematik anlatı yönünün ön planda olacağını da hesaba katarsak oldukça ilginç sahnelerle karşılaşmamıza vesile olacak. Aynı zamanda Ninja Theory, ilk oyunun eleştirilen yönlerinden birisi olan savaş mekaniklerinin de geliştirildiğini belirtiyor. İlk oyundaki savaş mekanikleri oldukça yüzeyseldi ve oyuncuya özel bir şey sunmuyordu. Hikâye sunumuna odaklı olsa da ikinci oyunda daha detaylı ve genel olarak daha şiddetli dövüşlerde bulunacağımız belirtiliyor.

Hellblade 2 ne zaman çıkacak? İşte Hellblade II çıkış tarihi!
Oyunda Senua, bu sefer devlerle karşı karşıya gelecek.

Senua’s Saga: Hellblade II çıkış tarihi duyurusuyla birlikte gösterilen yeni fragman, oyuncularda da heyecanı artırdı. Henüz oyunun sistem gereksinimleri gibi teknik detayları paylaşılmasa da birkaç ay sonra karşımıza olacağını artık biliyoruz. Tek oyunculu ve hikâye odaklı bu deneyimde şu anda yalnızca İngilizce dili garanti ediliyor. Türkçe dil desteği olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor. Konu ile ilgili bir gelişme yaşanırsa, sizleri en hızlı şekilde haberdar etmeye gayret edeceğiz.

Peki sizler Hellblade II çıkış tarihi ile, 2024’te çıkacak oyunlardan birisi daha kesinleşti ve takvimde yerini aldı. Yeni fragman ve oyunun kendisi ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: