Rust Sistem Gereksinimleri Değişti mi? İşte Teknik Taraftaki Tüm Detaylar!

Paylaş

Uzun yıllardır oyuncuların favorisi olan FPS oyunu Rust sistem gereksinimleri ve kaç GB olduğu gibi sorularla da merak konusu. Hayatta kalma türündeki en popüler yapımlardan birisi olma rolünü üstlenen Rust aynı zamanda çevrim içi sunucuları sayesinde oldukça popüler. Bu yazımızda da sizlere oyunu çalıştırmak için nasıl bir bilgisayarınızın olması gerektiğini açıklıyoruz. Aynı zamanda Rust kaç GB? Sorusunun yanıtını veriyoruz. Eğer FPS sorunları ile uğraşmak istemiyorsanız sizinle paylaştığımız detaylara dikkat etmenizde fayda var. Öyleyse gelin başlayalım!

Rust Sistem Gereksinimleri Nelerdir? (Güncel)

Rust sistem gereksinimleri özellikle minimum tarafta oyunu bilgisayarınızda çalıştırabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız donanımları kapsar. Önerilen kısımda ise en akıcı deneyim için sahip olmanız gereken donanımlar gösterilir. Basitçe minimum tarafta 30 FPS gibi bir kare hızı ile karşılaşırken önerilen sistem gereksinimleri ve üzerindeki donanımlarda 60 FPS kare hızının üzerine rahatlıkla çıkılabilmektedir.

Rust sistem gereksinimleri 2023
Rust sistem gereksinimleri 2024 neler? İşte tüm detaylar!

Rust Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 8.1 64bit
 • İşlemci: Intel Core i7-3770 / AMD FX-9590
 • RAM: 8 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 670 / AMD Radeon R9 280
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 25 GB

Rust Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 11 64bit
 • İşlemci: Intel COre i7-4790K / AMD Ryzen 5 1600
 • RAM: 16 GB
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 980 / AMD Radeon R9 Fury
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 25 GB SSD

Rust kaç GB depolama alanı istiyor?

Rust sistem gereksinimlerine göre bilgisayarınızda en az 25 GB boş depolama alanına ihtiyaç duyuyor. Yani oyunu yüklemek için bu kadar boş alanı olan bir HDD ya da SSD depolama aygıtınızın olması gerekiyor.

Geliştiriciler her ne kadar zorunlu tutmamış olsa da en iyi deneyim için SSD depolama cihazlarının kullanımı tavsiye ediliyor. Eğer HDD’ye yüklerseniz ortalamadan daha uzun süren yükleme ekranlarıyla karşılaşma ihtimaliniz bulunduğunu belirtelim.

Önemli Not: RUST oynayabilmek için kesintisiz bir internet bağlantınızın bulunması gerektiğini unutmayın. Oyunda ne yazık ki tek oyunculu modu bulunmuyor. Bir MMO oyunu olduğundan sürekli internete bağlı kalmanız gerekiyor. Oyunun donanımları arasında hem minimum hem de önerilen tarafta geniş bant bağlantısı isteniyor.

Facepunch tarafından geliştirilen ve sevilen MMOFPS oyunu Rust eşzamanlı olarak 150 binden fazla oyuncuya kapılarını aralıyor. Arkadaşlarla oynamak için keyifli bir oyun arıyorsanız, rekabetin üst düzey olduğu bu hayatta kalma oyununa göz atabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: