Assassin’s Creed ve Dark Souls Karışımı Rise Of The Ronin Hakkında Çarpıcı Detaylar Var!

Paylaş

Yaklaşık 10 ay önce duyurulan ve hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediğimiz Rise of The Ronin hakkında yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Oyun Assassin’s Creed, Dark Souls ve Ghost of Tsushima karışımı olacak.

Rise of The Ronin hakkında yeni detaylar var

Twitter’daki sızıntı kralı The Snitch‘in paylaştığı gönderiye göre oyunun teması ve çıkış tarihi gün yüzüne çıkmış durumda. Rise of The Ronin hakkında ekran görüntülerinin var olduğuna ve oyunun çıkış tarihi hakkında neredeyse kesin bulgulara sahip olduğunu söyleyen The Snitch, oyunun 2024’ün birinci çeyreğinde piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Oyunu 2015 yılından bu yana geliştirdiğini belirten Team Ninja ise iddia edilen bu bilgiler hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Geçtiğimiz sene duyurulan Rise of The Ronin, oynanış videolarına göre zaten Uzak Doğu temasına sahip olacağını bizlere göstermişti. Özellikle Ghost of Tsushima havası veren oyun, yeni sızıntılara göre Dark Souls ve Assassin’s Creed karışımı bir temaya sahip olacakmış. 2024’ün ilk çeyreğinde çıkması planlanan oyun hakkında ekran görüntüleri de yer alıyormuş fakat bunlar henüz paylaşılmadı.

Oyun, Feodal Japonya döneminde geçecek ve kontrol ettiğimiz karakter bir Ronin olacak. Japonya’da yeni bir çağ başlatmak için savaşacak ve bir diğer yandan da dünyasını keşfedeceksiniz. Açık dünya modeli içerisinde aynı zamanda rol yapma mekanikleri de yer alacak. The Snitch’in oyun hakkında paylaştığı diğer detaylar ise maddeler halinde şu şekilde;

  • Rise of The Ronin, bir karışım oyunu olarak lanse ediliyor. Dark Souls, Assassin’s Creed ve Ghost of Tsushima‘nın bir karışımı olarak karşımıza çıkacak.
  • Oyundaki birçok eşya, gerçek hayattan esintiler barındıracak. Kullanılacak kılıç ve diğer silahlar gibi eşyaların eski ve antik dönemden tanınan isimler ile bağdaştırılacağı söyleniyor.
  • Oyun çok sayıda yan görev barındıracak. Ancak bu yan görevler, Ubisoft modelini izleyen ve neredeyse birbirinin kopyası olan görevlerden oluşacak.
  • Oyunda zorluk seçenekleri yer alacak.
  • Karakterin yetenek ve beceri ağacı olacak, bunlar geliştirilebilecek.
  • Grafik ayarları kısmında performans ve kalite seçenekleri barınacak.
  • Oyunda romantizm seçeneği olması planlanıyormuş.
  • 2024’ün ilk çeyreğinde çıkması öngörülüyor.
Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: