Rise of Rebellion Dövüş Mekanikleriyle Dikkat Çekiyor: Radara Almakta Fayda Var!

Pandemi dönemiyle başlayan bir “Asyalı stüdyo x Unreal Engine” furyası aldı da gidiyor. Wo Long: Fallen Dynasty, Black Myth: Wukong gibi bazı oyunlar insanların ilgisini çekmeyi başarmış durumda. Rise of Rebellion, Unreal Engine teknolojisiyle geliştirilip dövüş sistemiyle dikkatimizi çeken oyunlardan birisi oldu. Yayıncılığı Kodansha tarafından yapılan oyun hem grafikleri hem de dövüş sistemiyle gözümüzün üstünde olması gereken yapımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Rise of Rebellion heyecan verici görünüyor, bir de iyi çıkarsa bu iş tamam!

Aksiyon RPG türündeki yapım yakın dövüş ağırlıklı dövüş sistemiyle ön plana çıkıyor. Tanrılara ve onların yaşadığı topraklara kutsal gözüyle bakan insanların savaşta ustalaşarak bir çeşit enerjiye hakim olmak için verdiği savaşı konu alacak. Steam’deki açıklamasına göre oyunun biraz zor olmasını bekleyebiliriz. Zindan sistemine sahip olacak tek oyunculu yapım hiç de fena görünmüyor.

Oyunda ejderhaların da bulunacağı belirtiliyor fakat geliştirici ekip henüz pek bir detay paylaşmadığı için bu kısmın nasıl işleneceğini bilmiyoruz. Yine de yakın dövüş tarafında bir takım yeteneklerin ve doğaüstü güçlerin bulunduğu gözümüze çarpıyor. Rise of Rebellion fantezi evreninde uzun düelloların bulunduğu bir yapım olarak çıkacak gibi görünüyor. Eğer hoşunuza gittiyse ve denemek istiyorsanız sizin için güzel bir haberimiz var.

Rise of Rebellion oyununa ait bir ekran görüntüsü.
Rise of Rebellion ekran görüntüsü, Görsel: Steam

Demo sürümü 30 Mart’ta çıkıyor

Muhtemelen sadece savaşların olduğu ve hikayenin içerik olarak karşımıza çıkmayacağı bir demo sürümü 30 Mart TSI 12:00’da yayınlanacak. Bu sayede oyunun dövüş mekaniklerini ilk elden deneme fırsatına sahip olacağız.

Rise of Rebellion çıkış tarihi ise henüz paylaşılmadı. Tek bildiğimiz, oyunun bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek olması ve müziklerinin kulağa oldukça güzel geldiği. Oyunu takip ediyor olacağız ve sizleri gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar etmek için gayret edeceğiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: