Riot Points Nedir? Nereden Alınır? İşte Tüm Detaylar!

Paylaş

Bu yazımızda size Riot Points nedir? Nereden alınır? Sorularının cevabını veriyor ve Riot Pin kodu hakkında bilgiler veriyoruz.

Riot Points, bilinen bir diğer adıyla RP, League of Legends oyununda gerçek para birimleri karşılığında satın alınabilen bir oyun içi para birimidir. Uzun yıllardır oyuncular satın aldıkları RP’ler ile kozmetiklerin kilitlerini açtı ve bunu yapmaya da devam ediyor. Oyun içerisindeki mikro işlemlerin tamamında bu para birimi kullanılıyor. Ancak aynı şekilde Valorant ve Legends of Runeterra oyununda da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Gelin inceleyelim!


Riot Points nedir?

Riot Points, League of Legends oyununda karakter kostümleri, totem görünümleri gibi kozmetik ürünlerin tamamını alabileceğiniz bir sanal para birimidir. Elde etmenin tek yolu ise gerçek bir para birimi karşılığında satın almaktır. Bunun için dilerseniz oyunun kendi sistemini, dilerseniz de üçüncü parti web sitelerini kullanabiliyorsunuz.

Bu yazının hazırlandığı tarih olan Temmuz 2023 itibarıyla Riot Points fiyatları aşağıdaki gibi:

  • 200 RP = 17,00 ₺
  • 850 RP = 70,00 ₺
  • 1600 RP = 130,00 ₺
  • 3150 RP = 250,00 ₺
  • 5800 RP = 450,00 ₺
  • 9200 RP = 700,00 ₺

Ana fiyatlar bunlar olsa da üçüncü parti web sitelerinden indirimli olarak da satın alabilme ihtimaliniz bulunuyor. Ancak her site güvenilir olmadığı için bu konuda temkinli olmanızı da tavsiye ediyoruz.

Riot Points nereden satın alınıyor?

Üçüncü parti web siteleri olduğunu yazının daha önceki aşamalarında söylesek de bunların kullanımının riskleri olabileceğinden de bahsettik. Bu riskleri almak istemeyenler, Riot Games’in resmi hizmeti üzerinden Riot Points satın alabiliyorlar. Bunun nasıl yapıldığından da kısaca bahsedelim.

  • Oyun istemcisi üzerinden “Mağaza” kısmına gidin.
  • Mağaza sayfasının sağ üst kısmında “RP satın al” butonu göreceksiniz.
  • Bu butona tıklayın ve açılan pencereye gidin.
  • Alacağınız Riot Points miktarını belirleyin ve sol taraftan ödeme yönteminizi ayarlayın.
Riot Points nedir? Nereden alınır?
Riot Points nedir? Nereden alınır?

Yapmanız gereken her şey bu kadar. Ödemeye devam ettiğinizde satın aldığınız kadar RP hesabınıza tanımlanacak. Kredi kartı ve banka kartıyla birlikte mobil ödeme seçenekleri ve PayPal da bulunuyor.

Riot Pin kodu nedir ve ne işe yarar?

Riot Pin kodu ilk etapta League of Legends için ortaya çıkmış olsa da şu anda Valorant ve Legends of Runeterra oyunlarında da kullanılabilmektedir. Riot Pin kodlarını RP, VP ve LoRa para birimlerine dönüştürebiliyorsunuz. Güncel durumda Riot Pin kodlarının oyun içindeki karşılıkları şu şekilde:

FiyatRPVP / LoRa
16₺400300
32₺840600
64₺17801250
125₺36202500
216₺64504400
400₺128008400
Riot Pin fiyatları ve oyunlardaki karşılıklarını gösteren tablo.

Ayrıca LoL’de yapılan yeni lig değişikliklerinden haberiniz yoksa, buradan sizi ilgili haberimize doğru alalım.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: