League of Legends Ligleri Değişiyor ve Terfi Maçları Tarih Oluyor

Paylaş

League of Legends ligleri rekabetçi oyuncuların uzun süre tırmanmaya çalışıp depresyona girdiği bir hayat tecrübesi olmaya başlamışken beklenen güncelleme geldi. Geliştiriciler tarafından yayınlanan bir videoda ve aynı zamanda resmi web sitesinde paylaşılan duyuruda değişiklikler detaylandırıldı. LoL ligleri sıralaması değişiyor ve oyuncuları daha az depresif bir rekabetçi deneyimin beklediği görülüyor.

League of Legends ligleri arasına Zümrüt de ekleniyor

League of Legends Türkiye kanalından yayınlanan bir video ile önümüzdeki dönemde oyuncuları bekleyecek değişiklikler detaylandırıldı. Dereceli dağılımı ve terfiler konusunda özellikle dereceli maçlardan çıkmayan oyuncuları sevindirecek gelişmeler yaşanıyor.

Oyuncuların büyük bir kısmının gümüş ya da daha altındaki derecelerde oynadığını vurgulayan geliştiriciler, bu dağılımın dengelenmesi ve herkesin bir anda elmas seviyelerine yükselmesini engellemek adına yeni bir derece ekliyorlar. “Zümrüt” adındaki bu yeni derece platin ve elmas derecelerinin hemen arasına eklenecek.

Seri maçlarıyla vedalaşın, artık depresyona girmek yok

Terfi serileri artık dereceli oyunun bir parçası olmayacak ve League of Legends ligleri arasında yükselmek için “seri maçı” şartı kalkacak. Dolayısıyla size hakaretler savuran ve oyunu sizin kadar iyi oynayamayan bazı oyuncularla seri maçında karşılaştığınız için sinirlenmenize de gerek kalmayacak. Artık diğer oyunlarda alıştığımız bir rekabetçi yükselme yöntemi söz konusu olacak.

League of Legends ligleri arasına Zümrüt de katılıyor.
Zümrüt derecesinin logosu oyunda bu şekilde görünecek.

Yerleştirme maçlarının sayısı 10’dan 5’e düşürüldü

Artık sezon başında derecenizin belirlenmesi için 10 maç yerine 5 maç oynayacaksınız. Sonrasında oyun sizi MMR puanınıza uygun bir lige yerleştirecek ve rekabetçi maceranıza kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

LoL’de ligler bu yıl sezon ortasında sıfırlanacak

Sıfırlama sonrasında Riot Games’in planı, Altın derecesini oyunun merkezine getirmek olacak. Altın ve üstünde çok yetenekli oyuncular oynayabilecek ve bunun altındaki derecelerde de yükselmek isteyen oyuncular için daha fazla dağılım alanı bulunacak. Bu güncellemeden sonra “bu hala nasıl gümüşte” dediğiniz tüm arkadaşlarınızın bir kademe yükseldiğini görebileceksiniz.

Henüz sezonun sıfırlanacağı LoL 2023 2. mevsimin ne zaman başlayacağı konusunda bir bilgi yok ancak yıl ortalarına geldiğimizi düşünürsek yakın zamanda gerçekleşeceğini umuyoruz. Eğer bu sırada hesap istatistiklerinizi kontrol etmek için ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, buradan ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: