Remedy ve Take-Two Arasındaki Logo Sorunu Aslında “Çözülmüş”

Paylaş

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan habere göre Remedy Entertainment ile Take-Two arasında logo gerginliği yaşanmıştı. Take-Two bünyesindeki Rockstar Games’in logosu, Remedy Entertainment’in yeni logosuna benzediği için bazı sorunlar baş göstermişti.

Remedy ve Rockstar arasındaki “R” sorunu çözülmüş gibi duruyor

Take-Two bünyesinde yer alan ve Grand Theft Auto VI fragmanı ile rekorlar kıran Rockstar Games’in ikonik “R” logosu, geçtiğimiz sene logosunu güncelleyen Remedy Entertainment’in kullandığı “R” ile benzerlik gösteriyordu. Bu yüzden çıkan haberlere göre Take-Two, kamuoyunun kafasının karışabileceği düşüncesiyle firmadan logoyu değiştirmesini istemişti. Aralarında yaşanan bu gerginlik ise en çok oyuncuları korkutmuştu. Çünkü bu iki firma, birlikte Max Payne 1 ve Max Payne 2’nin Remake sürümü üzerinde çalışıyordu.

Ancak bu sorun aslında geçen sene yaşanan ve halihazırda çözülmüş bir sorunmuş. Remedy yetkilileri gazeteci Stephan Totilo‘ya verdiği röportajda bu sorunun dostane bir şekilde çözüldüğü ve aslında geçmiş bir konu olduğunu belirtiyor;

“Aslında buradaki durum güncel değil ve üzerinde durulacak bir şey yok. Bu durum, geçen yılın sonlarında ekipler arasında tamamen dostane bir şekilde çözülen bir tartışmaydı. Yasal başvuru yalnızca bir formaliteden ibaret. Remedy ve Take-Two ortaklık içinde birlikte çalışmaya devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.

Bu iki firmanın arasında yapılan anlaşma belli değil ancak geçmiş dönemde yaşanması ve günümüzde firmanın logosunda herhangi bir değişiklik olmaması ise sorunun gerçekten dostane bir şekilde çözüldüğünü gösteriyor olabilir. Artık bu iki firmanın önümüzdeki süreçte karşımıza çıkartacağı Max Payne Remake’lerini beklemekten başka bir endişemiz olmayacak.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: