Redfall Xbox Konsollarda 60 FPS Çıkmayacak: Sonradan Güncellenecekmiş!

Paylaş

Redfall Xbox sürümleri için Bethesda tarafından şüphelendiren yeni bir duyuru yayınlandı. Oyunun resmi sosyal medya hesabından paylaşılan bilgilere göre Arkane’in yeni oyunu ilk etapta bütün Xbox konsollarında 30FPS kare hızında çalışacak. Bethesda’nın 2023 yılında olduğumuzu hatırlaması gerekiyordu…

Redfall Xbox sürümleri ilerleyen vakitte bir güncelleme alacak

Ancak söz konusu güncelleme yayınlanana kadar hem Xbox Series X hem de Xbox Series S konsolları oyunu aynı performansta çalıştıracak. Bunun sebebi ise oyunun sadece “Kalite” moduyla yayınlanacak olması. “Performans” modu seçeneği ise çıkışından sonra bir güncelleme ile gelecek.

Oyun Xbox Series X’te 4K çözünürlüğünde 30FPS çalışırken, Series S’te de 1440p’de 30FPS kare hızıyla çalışacak. Redfall’un 60FPS çalışmasının önünü açacak güncelleme, lansmandan sonraki bir tarihte yayınlanacak. Durum böyle olunca oyunun PC performansı ve optimizasyonu da şüphe uyandırmadı değil.

Tabi bu duyuru sosyal medyada da oyuncuların tepkisiyle karşılaştı. Bazıları “1 Nisan şakası için çok geç değil mi?” diye sorarken bazı oyuncular da durumun sadece utanç verici olduğunu söylüyor.

Redfall Xbox sürümleri için soru işaretleri yaratan bir açıklama.
Redfall Xbox Konsollarda 60 FPS Çıkmayacak: Sonradan Güncellenecekmiş!

Oyunun grafiklerinin de bir teknoloji demosu gibi olmadığını göz önünde bulundurursak, bu performans modunun ileriye sarkıtılması iki ihtimali ortaya çıkarıyor. İlk ihtimal Bethesda’nın oyunu aceleye getirip ertelememesi, ikincisi ise oyunun teknik açıdan konsollar için hazır olmaması. Redfall 5 Mayıs’ta çıkacak ve umarız ki hayal kırıklığıyla sonuçlanmayacak.

Sorun ne olursa olsun, oyuncuların durumdan memnun olmadığı aşikar. Felaket tellallığı yapmış olmayalım fakat Redfall çıkış tarihi için bir değişiklik bile söz konusu olabilir. Süreç ne gösterecek hep birlikte göreceğiz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: