İddia: Red Dead Redemption PC Sürümü Hazır, Yakında Duyurulacak

Red Dead Redemption'ı PC'ye bekleyenler için sonunda sevindiren haber gelmiş olabilir.

Paylaş

Rockstar’ın 2023 yılında Red Dead Redemption’ı yeni nesile çıkarmak için geliştirme aşamasında olduğu sızdırılmıştı. Red Dead Redemption halihazırda PC’de sadece belli başlı emülatörlerden oynandığından ötürü, bazı PC oyuncuları da Red Dead Redemption PC Sürümü için bekleyişteydi. Gelen haberler sonrası Red Dead Redemption Remastered sürümünün PC’ye çıkmayacağı PlayStation 4 ve geriye dönük uyumluluk sayesinde PlayStation 5’te oynanabileceği duyurulmuştu. Aynı zamanda Rockstar’ın oyundan neredeyse tam oyun tutarı (49 Dolar) istemesi de bazı oyuncuların tepkisine sebep olmuştu. Aradan geçen neredeyse bir senenin ardından Rockstar sızıntılarıyla ünlü bir X kullanıcısından ilgi çekici bir gelişme paylaşıldı.

Rockstar’ın sitesinde Red Dead Redemption PC Sürümü ile ilgili kod parçacıkları bulundu

Daha önce Rockstar oyunlarıyla ilgili sızıntılarla gündeme gelen TezFunz2 adlı X kullanıcısı, Rockstar Games’in web sitesinde daha önce Grand Theft Auto IV’ü tanıtmak için kullanılan kod parçacıklarının benzer şekilde Red Dead Redemption tanıtım metni için de kullanıldığını fark ederek, Red Dead Redemption’ın Undead Nightmare DLC’si ile birlikte PC’ye gelebileceğini öne sürdü.

Red Dead Redemption PC
İddia: Red Dead Redemption PC Sürümü Hazır, Yakında Duyurulacak

Daha önce Rockstar, Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption II oyunlarını PC’ye çıkardıktan sonra bir ivmelenme yaşamıştı. Bu da satışları olumlu yönde etkilemişti. Eğer bu sızıntılar Rockstar tarafından doğrulanıp Red Dead Redemption’ın ilk oyunu da PC’ye çıkarsa, Grand Theft Auto VI’nın PC’ye ne zaman çıkacağı merak konusu olacaktır.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: