KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Red Dead Redemption 2’nin Açık Dünyasına Dinamik Mevsimler Ekleyen Modu Görmüş müydünüz?

Paylaş

Rockstar’ın gözbebeği ve birçok oyuncu için tarihin en iyi oyunlarından birisi olan Red Dead Redemption 2, birazdan sizlerle paylaşacağımız yeni bir mod ile çok daha iyi hale geliyor. Dynamic Seasons adındaki bir Red Dead Redemption 2 modu ile oyunun nefes kesici açık dünyasına dinamik mevsim geçişleri de ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca modun çok detaylı şekilde geliştirildiğini ve oyunun yapısı içerisinde hiç sırıtmadan çalıştığını vurgulamakta da fayda var. Geliştirici bolmin70 gerçekten enfes bir iş çıkarmayı başarmış.

Dinamik mevsim geçişleri ekleyen Red Dead Redemption 2 modu: Dynamic Seasons

Hali hazırda Nexus Mods üzerinde yer alan bu Red Dead Redemption 2 modu sayesinde oyunun açık dünyası yeni bir boyuta taşınıyor. Oyun süreniz her 10 saati devirdiğinde oyunda yeni bir mevsime geçiliyor ve o mevsim de bir önceki gibi 10 saat sürüyor. Her sezonun kendisine has bir atmosferi, renk paleti ve çevre etkileri bulunuyor. Eğer ana hikayeyi bitirdikten sonra açık dünyada gezip Rockstar’ın şaheserinin tadını çıkaranlardan biriyseniz, Dynamic Seasons bu işi daha keyifli hale getirecek.

Dynamic Seasons: Red Dead Redemption 2 modu
Red Dead Redemption 2 modu: Dynamic Seasons

Modu yüklediğinizde bölge değiştirirken gösterilen kullanıcı arayüzünde hali hazırda hangi mevsimde olduğunuzu da görebileceksiniz. Hatta radyal bir işaretçi sayesinde sıradaki mevsime ne kadar kaldığı konusunda da bilgi sahibi olacaksınız. Mevsimler değiştiğinde de ekranınızda bir bildirim belirecek ve etkilerini kısa süre içinde ekranınızda da görmeye başlayacaksınız. Kışın etrafı kar örtüsü -çok abartılı olmayan bir kar örtüsü- kaplayacak ve sonbahar geldiğinde o sıcak renklerle bezeli atmosferi de sonuna kadar yaşayabileceksiniz. Bu anlamda açık dünya deneyimini geliştirmek isteyen tüm oyunculara kendisini tavsiye edebiliriz.

Hızlandırılmış kurulum rehberi

Bildiğiniz gibi Nexus Mods üzerinden modları dilersek manuel, dilersek de Vortex (Nexus Mod Manager) yardımıyla indirip yükleyebiliyoruz. Eğer oyun modlamaya aşina değilseniz ve kısa yoldan halletmek istiyorsanız -ki biz de bunu tavsiye ediyoruz- Vortex ile oyunlara mod kurma rehberimize göz atabilirsiniz. Kendisiyle Nexus Mods üzerinde yer alan modların büyük bir kısmını oyunlarınıza otomatik olarak kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Kış mevsimi oyunda bu şekilde görülüyor.
Kış mevsimi oyunda bu şekilde görülüyor.

Manuel olarak yüklemek için ise indirdiğiniz arşiv dosyasını ayıklayıp “seasons.asi, seasons.dat, seasons.ini ve scripthook rdr2” dosyalarını, game klasörünün içerisine çıkarmanız gerekiyor. Ardından Seasons klasörünü de ana dizine atmanız gerekecek. Diğer modlarla uyumluluğu hakkında bilgi almak ve modu indirmek için Nexus Mods üzerindeki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Deneyimlerinizi ve bu Red Dead Redemption 2 modu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. Ayrıca gözünüzden kaçmış olabileceğini düşünerek Arthur Morgan’a emekli hayatı yaşatan modu paylaştığımız yazımızı da hatırlatalım. Herkese iyi oyunlar!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: