Pokémon Geliştiricisi Game Freak ve Outer Worlds Yayıncısı Private Division’dan Yeni Açık Dünya Oyunu Geliyor

Paylaş

Outer Worlds oyunun yayıncısı Private Division, Japon geliştirici Game Freak ile anlaşma imzaladığını ve birlikte yeni bir projeye girişeceklerini duyurdu. Açık dünya olacak aksiyon-macera türündeki yeni projeye dair ilk görüntü de bu vesileyle paylaşılmış oldu. Tamamen yeni bir marka oluşturacak iki şirket güçlerini birleştiriyor. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Private Division, Game Freak ile Project Bloom üzerinde çalıştıklarını duyurdu

Ana şirketi GTA ve RDR serilerinin de sahibi olan Take-Two’ya bağlı olan yayıncı şirket, Pokémon oyunlarının geliştiricisi stüdyosu Game Freak ile birlikte çalıştığını duyurdu. Yayıncı ve stüdyo birlikte yeni bir marka oluşturmayı hedefliyorlar ve üzerinde çalıştıkları Project Bloom adındaki projeyi de duyurdular. Projenin geliştiricisi Game Freak olacak ve yayıncılığını da Private Division üstlenecek. Oyuna dair yayınlanan ilk konsept tasarımını da aşağıdan görebilirsiniz.

Game Freak’te Direktör olarak görev yapan Kota Furushima, yeni proje hakkında şunları söyledi:

“Private Division, en başından beri yeni oyunumuzda birlikte istediğimiz yayıncıydı. Geçmiş performansları ve küresel uzmanlıkları, gelecekte daha fazla şey paylaşmak için sabırsızlandığımız yeni aksiyon-macera oyununu geliştirme konusunda bize güven veriyor.”

Take-Two Interactive‘in Baş Strateji Sorumlusu ve Private Division Başkanı Michael Worosz da bu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Son otuz yılda Game Freak’ten daha fazla ikonik hit çıkartmış bir stüdyo bulmak zor. Game Freak’in potansiyelini açığa çıkarmasına yardımcı olmaya hazırız ve cesur yeni bir IP’yi pazara sunmak için bu olağanüstü yetenekli ve kendini kanıtlamış ekiple birlikte çalışan ilk Batılı yayıncı olmaktan onur duyuyoruz.”

Söz konusu Project Bloom şu anda geliştirme sürecinin erken aşamalarında ve henüz net bir çıkış tarihi yok. Ancak Take-Two, projeyi 2026 mali yılı içerisinde piyasaya sürmeyi hedefliyor. Private Division ve Game Freak’ten önümüzdeki dönemde projeye yönelik daha fazla detayın paylaşılmasını bekliyoruz.

Take-Two’nun hedeflerini ve oyunun mevcut durumunu göz önüne alacak olursak, önümüzdeki Summer Game Fest’te ya da yakın zamanda yapılacağı iddia edilen yeni PlayStation etkinliğinde yeni projelerine dair bir detay görmeyeceğimizi söylemek mümkün.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: