Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

PlayStation Portal Türkiye Fiyatı Belli Oldu: Bilkom Fiyatı Açıkladı!

Paylaş

PlayStation Portal Türkiye fiyatı belli oldu. Resmî distribütör Bilkom tarafından geçtiğimiz dakikalarda paylaşılan bilgiler ışığında PlayStation’un yeni aksesuarının Türkiye’de kaç TL fiyat etiketiyle satışa sunulacağı açıklandı. PS5 konsolu ile birlikte çalışacak aksesuar için daha önce resmî olmayan fiyatlarla ilanlar açılmıştı ve şimdi Bilkom tarafından güncel fiyat bilgisi de paylaşıldı. Gelin detaylara birlikte göz atalım.

PlayStation Portal Türkiye fiyatı açıklandı: Ülkemizde 11.999₺’ten satışa sunulacak

Yakın zamanda PlayStation’un Türkiye’deki dağıtım işlerini üstlenen Bilkom, bu sabah gerçekleştirdiği yıllık değerlendirme ve basın toplantısı sırasında PlayStation Portal’ın Türkiye’deki fiyatını açıkladı. Yeni aksesuar ülkemizde 11.999₺ fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Daha önce internette aksesuarın farklı fiyatlardan satıldığı ilanlar görmüş olabilirsiniz. Bu ilanlar, PS Portal’ı yurtdışından edinip Türkiye’de satan kişiler tarafından açılmıştı ve resmî distribütör tarafından gerçekleştirilmiyordu.

PS Portal Türkiye fiyatı belli oldu.
PS Portal Türkiye fiyatı belli oldu.

Toplantıda paylaşılan birkaç önemli detayın daha altını çizmekte fayda olacaktır. Bilkom’un açıkladığına göre PlayStation oyunları, Türkiye’de fiziksel sürümleriyle satılmaya devam edecek. Yani oyunları kutulu şekilde almak isteyen oyuncuların bunu hala yapabileceğini söyleyebiliriz. Öte yandan, yerelleştirme konusunda da kamuoyunun sesinin duyurulacağı belirtildi. Ancak bunun için son yetkili Bilkom olmadığından, iş yine karar merci departmanlara kalıyor diyebiliriz. Daha önce PlayStation Türkiye’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalarla, özel oyunlarda Türkçe dil desteği bulunacağı da belirtilmişti.

PlayStation Portal nedir?

PlayStation Portal, PS5 konsolu için uzaktan oynamayı sağlayan bir aksesuardır. Genel görünümü bir kontrolcüyü andırsa da ortasındaki ekran sayesinde konsolda çalışan oyunları yayın hizmetiyle uzaktan oynamak mümkün oluyor. Konsol ile birlikte çalışan bu ekipmanın tek başına oyun oynatma gibi bir kabiliyeti olmadığını da belirtelim.

PlayStation Portal, Türkiye’de resmî distribütör Bilkom tarafından 11.999₺’den Mart ayında satılmaya başlanacak.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: