PlayStation 5 Pro’da Yer Alacak PSSR Özelliği 8K’da 60 FPS Hedefliyor!

Paylaş

Henüz dün PlayStation 5 Pro’nun sistem özellikleri ortaya çıkmış ve Insider Gaming kaynakları tarafından doğrulanmıştı. Bugün ise cihazın içerisinde yer alacak PSSR özelliğinin içerikleri belli oldu.

PlayStation 5 Pro PSSR ne ola ki?

Spectral Super Resolution” yani PSSR, PlayStation 5 Pro cihazında yer alması beklenen bir özellik. Yine Insider Gaming kaynaklarına göre Pro içerisinde yer alacak bu özellik sayesinde 4K görüntüde 120 FPS, 8K görüntüde ise 60 FPS garanti edilebiliyor. Yani Pro ile gelecek bu PSSR özellik sayesinde daha yüksek çözünürlüklü oyun geceleri bizleri bekliyor demektir.

PlayStation 5 Pro'da Yer Alacak PSSR Özelliği 8K'da 60 FPS Hedefliyor!
PlayStation 5 Pro’da Yer Alacak PSSR Özelliği 8K’da 60 FPS Hedefliyor!

Insider Gaming kaynaklarına sağlanan belgeler içerisinde PlayStation 5 Pro’nun içerisinde yer alacak PSSR özelliğinin 3840×2160 çözünürlüğünü destekleyebildiği söyleniyor. İlk aşamalarda 4K’da 60 FPS ve 8K’da ise 30 FPS desteklemesi öngörülüyor ancak ilerleyen aşamalarda yukarıda yazdığımız 8K’da 60 FPS gibi oranları görebilmemiz çok mümkün. Ayrıca Işın İzleme teknolojisinin de PSSR ile artması bekleniyor. Normal PlayStation 5 cihazlarında Işın İzleme açık olmadan oyunlarda 60 FPS alınırken, PlayStation 5 Pro içerisinde ise bu özellik kullanımdayken 60 FPS alabilmek mümkün olacak.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: