Yeni PlayStation 5 Beta Sürümü 8 TB’a Kadar M.2 SSD Depolamayı Destekleyecek

PlayStation 5 için yapılan yeni beta sürümü içerisinde birçok iyileştirme ve kullanıcı arayüzü değişikliğinin yanı sıra, 8 TB’a kadar M.2 SSD destek kapasitesi ve Dolby Atmos içeriği ekleniyor.

PlayStation 5 beta sürümü ile gelen yeni özellikler

Sony, yeni bir PlayStation 5 yazılımı için beta testi başlatıyor. Belirli ülkelerde kullanıma açılan bu beta sürüm, içeriğinde çok ilginç yenilikler barındırıyor. PlayStation Blog‘da yazanlara göre, sürüm içerisinde Dolb Atmos desteği yer alacak. Yani PlayStation 5 içerisinde bir oyun oynarken veya film izlerken artık Dolby Atmos teknolojisinden yararlanmak mümkün olacak. Atmos teknolojisine sahip olan televizyon, ses sistemleri ve diğer cihazlar ile uyumlu çalışabilme özelliği barınacak.

En büyük güncelleme ise kesinlikle desteklenen SSD kapasitesinin güncellenmesi oluyor. PlayStation 5 cihazları günümüzde 4TB’a kadar M.2 SSD depolamayı destekliyor. Kullanıcıların birçoğu bu depolama alanını yetersiz bulduğundan ötürü Sony’e talep oluşturuyordu. Beta sürümü ise 8TB’a kadar olan M.2 SSD depolamaları destekleyecek. Eğer PlayStation 5’inize yeni bir SSD nasıl takılır bilmiyorsanız sizi şuradaki yazımıza davet edelim.

PlayStation 5 beta sürümü ile gelen yeni özellikler
PlayStation 5 beta sürümü ile gelen yeni özellikler

Beta sürümüyle birlikte kullanıcılara kazandırılan diğer güncellemeler ise kısaca şu şekilde;

  • PlayStation 5’i kapattığınızda veya uyku moduna aldığınızda duyduğunuz ses değiştirilebilir, hatta kapatılabilir olacak.
  • Arayüz içerisinde gezerken DualSense kontrolcüsünden geri bildirim alabileceksiniz.
  • Artık bir hesap içerisine ikinci bir kontrolcü bağlama olanağınız olacak.
  • PlayStation 5 arkadaş listesi içerisindeki birini artık dilediğiniz gibi kapalı bir gruba davet edebileceksiniz.
  • Davet gönderirken tek bir kişiye değil, artık istediğiniz üzere tüm bir grup içerisine davetiye gönderebileceksiniz.
  • Bir gruba katılmadan o grup içerisinde yayın yapan birinin ekranını önizleyebileceksiniz.
  • Mesajlar için emoji tepkiler ekleniyor.
  • Arkadaşların hangi gruplarda olduğunu görebilme imkanınız olacak.

Beta sürümü şu an için test aşamasında. Bu tarz sürümler genellikle 1-2 ay içerisinde tüm PlayStation kullanıcılarına ortak bir şekilde sunuluyor. Test aşamasında sorun yaşatan birtakım detaylar güncellendikten sonra herkese ortak bir şekilde indirilebilir olacaktır.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: