Path of Exile 2 Sistem Gereksinimleri ve Teknik Detaylar

Grinding Gear Games'in merak edilen yeni oyununa dair merak edilen çoğu detayı bir araya getirdik.

Path of Exile 2 sistem gereksinimleri ve teknik detaylarını paylaştığımız bu yazımızda, yeni ARPG oyununa dalmak isteyen oyunculara rehber olmaya gayret ediyoruz. Teknik açıdan oyunun bilgisayarınızda çalışıp çalışmayacağını merak ediyor, kaç GB olduğu gibi detayları öğrenmek istiyorsanız doğru adrestesiniz! Grinding Gear Games’in merakla beklenen, oynaması ücretsiz olarak yayınlanacak yeni aksiyon RYO oyununun detaylarına gelin birlikte bakalım.

Path of Exile 2 sistem gereksinimleri neler?

Path of Exile 2 sistem gereksinimleri, bilgisayarınızın oyunda göstereceği performansın bir özetidir diyebiliriz. Minimum ve önerilen olarak iki kola ayrılan bu donanım listeleri, oyunu hiç yoktan çalıştırmanız veya akıcı bir deneyim elde edebilmeniz için iki farklı kategoride ele alınır. Minimum taraftaki donanımlar, bilgisayarınızın PoE 2’yi çalıştırıp çalıştırmayacağını belirler. Eğer sisteminiz istenen donanımlardan daha zayıfsa, ne yazık ki oyunu sağlıklı şekilde oynamanızın mümkün olmadığını belirtir. Öte yandan önerilen tarafta ise oyunu 60 FPS veya daha yüksek kare hızlarıyla oynayabilmeniz için gerekecek sistem bileşenleri belirtilir. Bu bilgiler ışığında gelin PoE 2’nin minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini birlikte inceleyelim.

Path of Exile 2 sistem gereksinimleriMinimumÖnerilen
Hedeflenen Performans1920×1080 – 30 FPS1920×1080 – 60 FPS
İşlemci4 çekirdekli en az 2.8 GHz saat hızında çalışan 64-bit uyumlu CPU8 çekirdekli en az 3.6 GHz saat hızında çalışan 64-bit uyumlu CPU
RAM8 GB16 GB
Ekran KartıNvidia GeForce GTX 960
AMD Radeon RX 470
Nvidia GeForce RTX 2060
AMD Radeon RX 5600XT
Depolama100 GB kullanılabilir alan100 GB kullanılabilir alan
Path of Exile 2 sistem gereksinimleri tablosu.

Path of Exile 2 kaç GB?

Path of Exile 2’yi bilgisayarınıza yükleyebilmek için en az 100 GB kullanılabilir depolama alanına ihtiyacınız olacak. Grinding Gear Games’in yeni oyunu devasa bir haritaya ve tonla içeriğe sahip olacağından, bilgisayarınızda dolduracağı alanın da hayli büyük olduğunu söyleyebiliriz.

Depolama aygıtı olarak eğer eski HDD depolama cihazlarını kullanıyorsanız, bu denli büyük bir oyunda en sağlıklı deneyimi elde etmeniz mümkün olmayabilir. Oyunun Steam mağaza sayfasında geliştiricinin de belirttiği üzere, akıcı bir oynanış deneyimi için SSD depolama aygıtları tavsiye ediliyor. SSD aygıtlar yüksek okuma/yazma hızlarıyla oyunun dünyasını, nesneleri ve dokuları çok daha hızlı yükleyecektir. Öte yandan Path of Exile 2 sistem gereksinimlerine göre minimum tarafta SSD kullanılması şart koşulmuyor.

Path of Exile 2 kaç GB? Sistem gereksinimleri neler?
PoE 2’ye ait bir ekran görüntüsü.

Oyuncuların merak ettiği bazı soruların yanıtları

Türe yakın veya uzak oyuncuların meraklarını gidermek adına, sıkça sorulabileceğini düşündüğümüz soruların yanıtlarını da verelim. Eğer burada yanıtını bulamadığınız sorular olursa, bizlere yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince herkese yardımcı olmaya gayret ediyoruz.

Path of Exile 2 ücretsiz mi olacak?

Evet, Path of Exile 2 oynaması ücretsiz şekilde çıkacak. İlk oyundan ayrı bir oyun olarak piyasaya sürülecek. Oyuncular, dilerlerse ilk oyunu oynamaya devam edebilecek, dilerlerse de yeni oyuna sıfırdan başlayarak yarışa dahil olabilecekler.

Ek olarak, ilk oyunda yaptığınız satın alımların ikinci oyundaki karakterinize taşınabileceğini de belirtelim.

Path of Exile 2 internetsiz oynanır mı?

Hayır, PoE 2’yi oynayabilmek için kesintisiz bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Tavsiyemiz, mümkünse kablolu bağlantı ile internet bağlantısı sağlamanız yönünde olacaktır. Zira Wi-Fi (kablosuz) internet bağlantıları yer yer kesilebilir, sinyal gücü azalabilir ve oyun deneyiminizi kötü etkileyebilir.

Path of Exile 2 Türkçe mi?

Hayır, ne yazık ki oyunda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Grinding Gear Games’in 2013’te piyasaya sürdüğü ilk oyunda da bulunmuyordu. Türkçe, yeni oyununun destekleyeceği 9 dil arasında ne yazık ki yer almıyor.

Path of Exile 2 Türkçe mi
Oyunda Türkçe dil desteği yer almayacak.

Sonuç

Sonuç olarak yeni oyun ufukta görünüyor ve geliştirici birçok detayını yayımlamış durumda. Eğer oyunun ne zaman çıkacağı gibi detayları da merak ediyorsanız, Path of Exile 2 çıkış tarihi, sınıflar ve tüm detaylarından bahsettiğimiz içeriğimize de mutlaka göz gezdirin.

Sizler de sorularınızı ve oyun hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizler ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: