Assassin’s Creed Mirage Deneyiminiz Acı Dolu Olabilir: Bu T-Shirt Hasarı Gerçekten Hissettiriyor!

Paylaş

Ubisoft son yılların en ilginç tanıtımlarından birisine imza attı. Geliştirilen haptik bir t-shirt ile Assassin’s Creed Mirage’ın ana karakteri Basim Ibn Ishaq’ın bütün acılarını hissetmemizi sağlayacak bir tasarıma imza atılmış. Yani basitçe oyundaki düşmanlar Basim’e vurdukça, hasarın geldiği bölgeye bağlı olarak giydiğiniz t-shirt de size aynı acıyı hissettiriyor. İlginç tasarım ilk kez bir basın bülteni vasıtasıyla paylaşıldı ve Ubisoft, OWO adında bu tür enteresan oyuncu donanımları üreten bir şirket ile yaptığı ortaklığı da bu vesileyle duyurmuş oldu.

Sanal, geliştirilmiş… Yok yahu, bu direkt gerçeklik!

OWO tarafından tasarlanan haptik tişörtün Assassin’s Creed Mirage için özel olarak üretilmiş bu sürümü şu anda satışta. Oyundaki acıları doğrudan vücudunuza yansıtacak bu yeni donanım -buna kıyafet demek biraz garip olurdu doğrusu- 500 euro gibi bir fiyattan listelenmiş. Türk lirasına çevirdiğimizde ise… Bence hiç çevirmeyelim, Mirage’daki acıları hissedemesek de bunu hissedebiliyoruz. Ayrıca bu fiyat Mirage için özel tasarlanan sürümüne ait değil. Onun için henüz bir fiyatlandırma yapılmamış.

Oyundaki acıları hissetmenizi sağlayan t-shirt.
OWO tarafından geliştirilen Mirage özel tasarımı görseldeki gibi görünüyor.

Güzel haberi verelim, oyunda ölmeye yaklaştığınızda ya da bir ok ile doğrudan hayata yenik düştüğünüzde tişört bunu size yansıtmıyor. Biliyorsunuz, daha önce bu tür bir VR başlığı bir süre gündem olmuştu. Neyse ki asla satışa çıkmadı. OWO ve Ubisoft’un ortak olarak duyurdukları tişört ise nispeten daha zararsız ve oyun deneyimini gerçekliğe hayli yaklaştırmak için tasarlanmış.

Tişört size bu acıyı elektrik akımı olarak veriyor. Yani Basim’in omzuna kılıç darbesi alması durumunda giydiğiniz donanım da sizin omzunuza hasarın büyüklüğüne bağlı olarak şiddeti değişen elektrik akımları gönderiyor. Yani Basim kolunu kopartacak bir darbe alsa bile muhtemelen siz sinek ısırığından hallice bir acı hissedeceksiniz. Ağırlığı 600 gramdan daha hafif olan bu tişört aynı zamanda Bluetooth 5.2 bağlantı seçeneği de içeriyor. Üzerinde ise 8 saat pil ömrü olan USB Type-C ile şarj edilebilen bir bataryası bulunuyor.

Sadece Assassin’s Creed Mirage için üretilmiyor

Söz konusu tişört sadece Assassin’s Creed Mirage için üretilmiyor. Yapılan ortaklık neticesinde şu anda tanıtılan özel bir sürüm ile gündeme gelmiş olsa da aslında Superhot, Apex Legends, Halo Infinite, Half-Life Alyx ve hatta Among Us gibi birçok oyun ile uyumluluğu söz konusu. Şu anda tanıtılan sürümünün özelliği ise Assassin’s Creed Mirage’ın temasına sahip bir tasarıma sahip olması. Ön tarafında motif işlemeleri bulunan, iki kolunda da Assassin’s Creed logosu olan ve arka tarafında oyunun baskısının bulunduğu hoş görünen bir tasarım ile satılıyor.

Assassin's Creed Mirage için özel tişört üretildi.
Assassin’s Creed Mirage için özel bir sürümü üretiliyor.

Oyunlarda deneyimi nasıl etkileyeceğini gerçekten çok merak ettiğimiz ürün an itibarıyla İran, Sudan, Küba, Suriye, Kuzey Kore, Uganda ve Afganistan’a gönderilemese de ülkemize gönderilebiliyor. Ancak denemek için 500 euro kadar paranızın olması gerekecek. Yazının başında çevirmek istemedik fakat bu şu anda 14 bin 624 TL’ye tekabül ediyor.

Ayrıca bu oyun için duyurulan ilk özel içerik değil. Ubisoft, geçtiğimiz hafta oyun için “Bağdat Tarihi” içeriğini de tanıtmıştı.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: