KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Valve Tarafından Geliştirilen Deadlock Sızdırıldı: İlk Oynanış Görüntüleri İnternette Dolaşıyor

Overwatch'a yeni rakip geliyor.

Paylaş

Deadlock bu yıl bitmeden oyuncularla buluşacak. Valve’den 2023 yılı sonlarında Counter Strike’ı Source 2 grafik motoruna entegre edilmesini sağlayan ekibin ve Dota 2’nin geliştirici ekibinden bir kısmının yeni bir IP yapmak için hazırlandığı söylemleri gelmişti. Geçen hafta da Valve’dan sızıntılarıyla ünlenen Gabe Follower isimli sosyal medya ünlüsünün verdiği bilgiler doğrultusunda oyunun, Overwatch benzeri 3. Şahıs aksiyon oyunu olacağını ve oyunun adının “Deadlock” olacağını öğrenmiştik. Bugün de Valve’dan oyun hakkında bazı bilgiler ve oynanış görüntüleri sızdı.

Deadlock’tan ilk oynanış görüntüleri sızdırıldı

Deadlock oynanış videolarının Reddit üzerinden sızdırılmasıyla birlikte oyunun tam anlamıyla neye benzediğini anlamış olduk. Geçtiğimiz haftalarda Gabe Follower’ın da sızdırdığı gibi Insider Gaming’e gelen bazı bilgilerle birlikte oyunun 6’ya 6 üçüncü şahıs kahraman tabanlı bir nişancı aksiyon oyunu olduğu doğrulandı. Oyunda yer alan kahramanlar, büyücüler, robotlar, yaratıklar ve insanlardan oluşuyor. Oyunda her biri farklı yeteneklere sahip, menzilli, şifacı, tank, suikastçı vb. dahil olmak üzere Dota 2 gibi MOBA oyunlarından bekleyebileceğiniz oyun tarzlarına sahip 19 farklı kahraman da yer alacak.

Valve tarafından oyunu deneyimlemesine müsaade edilen bir kaç oyuncu Deadlock hakkında ilk görüşlerini aktardı. Oyunun oynanış döngüsü ve mekaniği açısından DOTA 2’ye çok benzediğini ve kahramanımızı daha güçlü hale getirmek için oyun içerisinden öğeler satın almamızı sağlayan bir nebi para birimi olan “ruhları” toplamak için düşmanları ve sürüngenleri öldürmemiz gerekecek. Hem sürüngenler hem de düşmanlar öldüklerinde bir ruh ortaya çıkaracak ve bu ruh öldüklerinde havalanıp uzaklaşacak.

Düşmanlara ateş ederek çokça ruh toplayabileceğiz (uçup giden ruhlar az da olsa bir miktar ruh para birimi sağlar). Oyun içerisinde bazı yaratıklar da olacak, haritanın ortasında diğer düşmanlardan daha büyük bir AI boss ile karşılaşacağız ve bu AI boss, harita üzerinde rastgele mekanlarda ortaya çıkacak. Her haritada oyuncuların tüm takım arkadaşlarına ruh verebileceği “ruh çömlekleri” olarak adlandırılan yerlerin olduğu ve ruh çömleği taşıyıcısının mini haritada bütün oyuncular tarafından görülebildiği belirtildi.

Oyunun ne zaman yayınlanacağı belli değil, ancak 2024 yılı bitmeden Valve’ın Deadlock’un erken erişim sürümünü sadece PC için yayınlayacağı düşünülüyor.

Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: