NBA 2K24 Çıkış Tarihi Ne Zaman? Oyunun Kapağında Kobe Bryant Var!

Basketbol oyunlarının vazgeçilmez serisi olan NBA 2K, bu sene de geri dönüyor. Kapağında Kobe Bryant’ın olacağı NBA 2K24, yarın ön siparişe açılacak.

NBA 2K24 çıkış tarihi ne zaman?

Her sene olduğu gibi bu sene de kallavi bir basketbol oyunuyla karşı karşıyayız gibi görünüyor. Basket severlerin tutunduğu tek dal olan NBA 2K serisi, bu sene kapağında Kobe Bryant‘ı ağırlıyor. 26 Ocak 2020’de geçirdiği helikopter kazası sonrası hayata gözlerini yuman efsane basketbolcu, NBA 2K24’ün resmi kapak yıldızı oldu.

Aslında resmi bir açıklama gelmemiş olsa bile yapılan bu sızıntı gerçek olabilecek kadar doğru görünüyor. 2KIntel tarafından ortaya atılan iddiaya göre NBA 2K24’ün 2 farklı sürümü olacak. Sızdırılan görsellere bakılacak olursa oyunun Kobe & Gianna Edition ve Mamba & Mambatica Edition isminde iki farklı sürümü yer alacak. Bu sürümlerin içerisinde ekstra olarak nasıl bir özellik bulunacağı ise gizemini halen koruyor. Tabii görseller telif dolayısıyla hemen kaldırılmış.

Taleplerden sonra kaldırılan görselleri başka bir kullanıcı daha yüklemiş. Ardından 2KIntel sayfası ise durumu doğrulamış.

Sızıntılar belki doğru olmaz dedik ama bir de şunu dinleyin; oyunun esas sahibi olan Take-Two Interactive, yaptığı sızıntılar sonucunda 2KIntel sayfasına bir ihtarnamede bulunmuş. Paylaşılan görsellerin ve bilgilerin kaldırılması talep edilmiş. Bu sebeple sızıntıları ortaya atan sayfanın her an kapanabileceği bildiriliyor. İşte bu durum, ortaya atılan iddiaları adeta kanıtlar nitelikte.

Bir diğer yandan, kapak fotoğrafı dışında oyun içinden ilk görsel de sızdırılmış durumda. Oyun içerisinde Lakers forması ile göreceğimiz Kobe Bryant’ın sızdırılan görselleri aşağıda yer alıyor;

Yine 2KIntel sayfasına göre oyunun çıkış tarihi de Eylül ayı olarak seçilmiş. Zaten geçmiş oyunlara bakacak olursak neredeyse her yapımın Eylül ayında bizlerle olduğunu görebiliyoruz. Kimisi 6 Eylül’de, kimisi ise 9 Eylül’de piyasaya sürülmüş. Verilen bilgiye göre bu sene NBA 2K24’ün çıkacağı tarih ise 8 Eylül olarak belirlenmiş. Yukarıdaki bilgilere dayanarak bu sızıntının da kesin ve net olduğu bir kez daha anlaşılabiliyor. Yarın ön siparişe açılacak oyunun çıkış tarihi de böylelikle belli olacaktır.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: