Naughty Dog, The Last of Us Multiplayer Oyunu Hakkında Açıklama Yaptı

Paylaş

The Last of Us serisiyle milyonların gönlünü kazanmayı başaran Naughty Dog, geçtiğimiz dakikalarda sosyal medya üzerinden yeni bir açıklama yaptı. Özellikle The Last of Us Multiplayer oyununu bekleyen oyuncular için önem arz eden açıklama aynı zamanda ileriye dönük stüdyodan yana da beklentileri artırıyor. Sosyal medya kanalları üzerinde paylaşılan duyuru hem iyi hem de kötü haberi beraber getiriyor.

Önce kötü haber: The Last of Us Multiplayer biraz daha ortalıkta olmayacak

The Last of Us Multiplayer oyunu hakkında yaptıkları açıklamada oyunları ile kalpler fetheden Naughty Dog, oyunun bir süre daha ortalıkta görünmeyeceğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen PlayStation Showcase 2023’ün beklenen isimlerinden birisi olan oyunu ne yazık ki görememiştik. Yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

The Last of Us Multiplayer hakkında yapılan açıklama.
The Last of Us Multiplayer hakkında yapılan açıklama. Kaynak: Naughty Dog Twitter

“Biliyoruz, bir çoğunuz The Last of Us Multiplayer oyunu hakkında bir şeyler duymak için sabırsızlanıyorsunuz. Şu ana kadar stüdyomuzun yaptığı işle müthiş gurur duysak da, fark ettik ki oyun için en iyisi -geliştirme süreci de devam ediyor- ona biraz daha zaman vermek olacak.

Ekibimiz, aralarında tek oyunculu yepyeni bir oyun olmakla beraber mevcut projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yakında sizlerle daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Harika topluluğumuzun desteği için hepinize minnettarız, bütün anlayışınız için teşekkür ediyoruz. Bu, bizi ilerletmeye devam ediyor.”


Yapılan açıklamadan da anlaşılacağı üzere henüz söz konusu çok oyunculu TLOU oyunu, görücüye çıkmaya hazır değil. Ancak son yayınladıkları PC portunda işler aceleye gelip oyun henüz hazır değilken çıktığından, şu anda en iyi seçenek stüdyoyu darlamadan özgürce oyunun “en iyi versiyonunu” karşımıza çıkarmalarına izin vermek olacaktır.

İyi haber: Naughty Dog yeni bir IP üzerinde çalışıyor

Açıklamanın dikkat çeken kısmı The Last of Us Multiplayer‘dan ziyade araya serpiştirdikleri birkaç kelime oldu. Stüdyo şu anda tek oyunculu yeni bir marka üzerinde çalışıyor ve muhtemelen en iyi yaptıkları şeyi yaparak oyunculara harika hikayeler anlatmaya devam edecek.

Henüz proje hakkında neredeyse hiçbir şey bilinmiyor. Ancak geçmişi ve oyunlarıyla Naughty Dog özellikle tek oyunculu oyunlar konusunda güven toplamayı başarmış durumda. Ancak şirket Sony’nin birinci parti stüdyolarından birisi olduğu için yeni tek oyunculu deneyimin PlayStation konsollarına özel -en azından birkaç yıl- olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: