NARAKA: BLADEPOINT Sistem Gereksinimleri, Teknik Detaylar ve Dahası

Paylaş

Naraka Bladepoint sistem gereksinimleri, oyunu akıcı şekilde oynayabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız bilgisayar donanımlarının bir listesidir. Video oyunlarında RAM, ekran kartı ve işlemci gibi bilgisayar parçalarının önemi büyüktür, bu nedenle oyunlar, sistem gereksinimleriyle birlikte yayınlanır. Oyuncular da bu bilgiler ışığında oyunu indirip indirmemeye karar verirler.

NARAKA: Bladepoint, 24 Entertainment tarafından geliştirilen ve yayıncılığını NetEase’in üstlendiği bir çevrim içi dövüş sanatları oyunudur. Oynaması ücretsiz olmasıyla büyük ilgi gören yapım aynı zamanda oyuncuların beğenisini de toplamayı başarmış durumda. Steam platformunda an itibarıyla toplam 172,349 oyuncu incelemesinin %75 kadarı olumlu. Peki Naraka Bladepoint sistem gereksinimleri neler? İşte detaylar!

Naraka Bladepoint sistem gereksinimleri

Kısaca bahsetmek gerekirse yeni nesil bir oyun olan NARAKA, özellikle akıcı şekilde oynanabilmek için kalburüstü bir sistem istiyor. Oyunun minimum taraftaki donanım ihtiyaçları, 1280×720 çözünürlüğünde 60 FPS kare hızıyla oynamanız için gereken parçaları temsil ediyor. Önerilen tarafta ise FHD (Full HD) yani 1920×1080 çözünürlüklerde 60 FPS’te oynamanız için gereken donanımlar listeleniyor.

Naraka Bladepoint sistem gereksinimleri neler?
Naraka Bladepoint sistem gereksinimleri neler?

Minimum sistem gereksinimleri – 720p/60FPS

 • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit ya da daha yeni
 • İşlemci: Intel i5 4. Nesil ya da AMD FX-6300
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 750Ti ya da AMD Radeon R7 265
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri – 1080p/60FPS

 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i7 7. Nesil ya da AMD Ryzen 5 5600
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 6GB ya da AMD Radeon RX 580 8 GB
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan (SSD)

Naraka Bladepoint kaç GB?

NARAKA: Bladepoint’i bilgisayarınıza yükleyebilmeniz için 35 GB boş depolama alanınızın olması gerekiyor. Ayrıca geliştirici ekip, daha akıcı bir deneyim için oyuncuların SSD kullanmasını tavsiye ediyor. Ancak bu bir zorunluluk değil, yani HDD depolama aygıtlarına da yükleyebilirsiniz. Tabii ki SSD sürücüler daha hızlı çalıştığından, oyunun açılış süresi ve yükleme ekranlarında gözle görülür bir kısalma yaşanacaktır.

Naraka Bladepoint kaç GB
Oyuna ait bir ekran görüntüsü.

Oyun hakkında

NARAKA: Bladepoint ilk kez 2021’de tam sürümüyle oyuncuların karşısına çıkmış rekabetçi bir online oyundur. Dövüş sanatlarına yoğunlaşan battle royale oynanışıyla hızlı bir yapıya ve loot toplama mekaniklerine sahiptir. Eğer kılıç dövüşlerine sahip, PUBG benzeri ve hızlı bir oyun arıyorsanız, kendisine göz atmanızı tavsiye edebiliriz. Tabii ki kılıç dövüşlerine ek olarak ateşli silahların da oyunda yer aldığını belirtelim.

Oyunu, Naraka Bladepoint sistem gereksinimleri listesini karşılayan bilgisayarınızla birlikte konsollarda da oynayabilirsiniz. PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S konsollarında oynaması ücretsiz olarak yer alıyor. Aynı zamanda oyun, Steam’de en çok oynanan oyunlar arasında uzun süredir yerini koruyor. Dolayısıyla düşük oyuncu sayısı nedeniyle maç bulmanın uzun sürmesi gibi konularda sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.

Eğer bu içerik aklınızdaki soru işaretlerini kaldırmaya yettiyse, bunun gibi daha fazla faydalı içerik için bizi takip etmeye devam edin. Bütün oyunculara şimdiden iyi oyunlar dileriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: