Mortal Kombat 1 Resmi Olarak Duyuruldu ve İlk Fragman Paylaşıldı

Paylaş

Netherrealm’in yakın zamanda birkaç teaser videosuyla gösterdiği Mortal Kombat 1 duyurusu bugün itibarıyla yapılmış durumda. Sevilen dövüş oyunu serisi bu sefer 11’den devam etmek yerine başa dönerek yeni bir soluk almaya hazırlanıyor. Dün de bu saatlerde oyunun duyurusunun bugün içerisinde yapılacağı paylaşılmıştı. İşte o beklenen duyuru ve bazı detaylar geldi.

Mortal Kombat 1 kanlı canlı karşınızda! Resmi duyuru geldi

Netherrealm ve Warner Bros imzalarını taşıyan dövüş oyunu serisinin son oyunu Mortal Kombat 1 için resmi duyuru yapıldı. Yayınlanan fragman eşliğinde oyuna dair ilk kez kanlı canlı detayları gördüğümüz görüntüler de yayınlandı.

Yayınlanan yeni görüntülerde tanıdık isimler de karşımıza çıktı. Serinin hikayesinin nereye taşınacağı konusunda bazı ipuçları verilmiş olsa da videoda gördüklerimizle oynanışın oldukça vahşi ve şiddetli olacağını söyleyebiliriz.

Mortal Kombat 1, 19 Mayıs TSI 20:00 itibarıyla ön siparişe açılacak. Seriyi 11. oyundan başa saran Netherrealm, Unreal Engine 5 ile harikalar yaratmışa benziyor. Yakın zamanda karşımıza çıkmasını beklediğimiz detaylar konusunda da oldukça heyecanlıyız. MK1 tıpkı önceki oyunda olduğu gibi kendi senaryo moduna sahip olacak.

Mortal Kombat 1 resmi olarak duyuruldu
Resmi duyuru fragmanından bir görüntü.

Ayrıca ön sipariş yapan oyuncular ilerleyen süreçte başlayacak açık beta testlerine de erişebilecekler. Ek olarak ön sipariş bonusu olarak Shang Tsung da oynanabilir karakter olarak saflarınıza eklenecek. Henüz Türkiye fiyatı belli olmadığından ülkemizde ne kadar ön sipariş edilip edilemeyeceğini bilmiyoruz fakat umarız ki fiyatlandırma konusunda çok üzücü sonuçlarla karşılaşmayız. Zira oyunlar günden güne pahalanmaya devam ediyor.

Oyun, 19 Eylül’de Xbox Series X/S, PlayStation 5, Nintendo Switch ve PC platformlarında piyasaya sürülecek. PC tarafında ise hem Steam hem de Epic Games Store üzerinde bulunabilecek.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: