Moonlighter’ın Yapımcılarının Yeni Oyunu Cataclismo ile Tanışın

Paylaş

Moonlighter ve The Mageseeker: A League of Legends Story geliştiricisi Digital Sun ekibinin elinden çıkacak bir diğer oyun olan Cataclismo; kule savunma, strateji ve üs inşa etme etiketlerini harmanlıyor. Dilerseniz, 2024 yılı içerisinde çıkması planlanan yapım hakkında şimdiye kadar öğrendiklerimize şöyle bir göz atalım.

İnsanlığın son demlerinde olduğu bir izometrik strateji: Cataclismo

İspanya merkezli, 30 kişilik bağımsız stüdyo Digital Sun ekibinin yeni projesi, kıyamet sonrası evrende geçen bir izometrik kule savunma oyunu olarak öne çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda; Bō: Path of the Teal Lotus ve #BLUD gibi birçok duyurunun olduğu Humble Games Showcase‘de görücüye çıkan yapım etkinliğe damga vurmuştu.

Cataclismo
Moonlighter'ın Yapımcılarının Yeni Oyunu Cataclismo ile Tanışın

Duyurunun haricinde geride bıraktığımız iki Steam Next Fest etkinliğine de demosuyla birlikte yer alan yapım son derece karanlık bir temayla birlikte insanlığın son demlerini yaşadığı topraklarda hayatta kalma mücadelesi vermemizi konu alacak. Horrors isimli sürülerin yok etmeye çalıştığı kalemizi çevreden elde ettiğimiz madenler ve mineraller aracılığıyla güçlendirmemiz, oluşturduğumuz birlikler aracılığıyla da savunmamız gerekecek.

Net bir lansman tarihine sahip olmasak da Cataclismo 2024 yılının 2. çeyreğinde oyuncuların beğenisine sunulacak. Çıkışıyla birlikte PC (Steam) üzerinde mevcut olacak yapımın fiyatı hakkında herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Ayrıca ekibin önceki oyunlarına nazaran Cataclismo’da şimdilik Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Moonlighter ve The Mageseeker geliştiricisi Digital Sun ekibinin elinden çıkacak Cataclismo; kule savunma ve strateji oyunu olarak öne çıkıyor.
Moonlighter'ın Yapımcılarının Yeni Oyunu Cataclismo ile Tanışın

Cataclismo, Kickstarter kampanyasıyla birlikte finansman oluşturmaya çalışıyor

Geçtiğimiz hafta başlatılan Kickstarter ile birlikte Digital Sun ekibi yarattıkları 30+ saatlik ana oynanış deneyiminin üzerine ek olarak yeni içerikler eklemek istiyor. 10 Ekim 2023 itibarıyla başlatılan kampanyada ilk üç saatte 50 bin avroluk hedefin %30’u toparlandı. İlk hafta sona ermeden ise kumbara dolup taştı. Buna rağmen 11 Kasım’a kadar devam edecek etkinlikte yeni içerikler için belirli dönüm noktaları belirlendi.

Belirlenen dönüm noktaları ise şu şekilde:

  • 53 bin – Fotoğraf modu
  • 55 bin – Plan oluşturma aracı
  • 60 bin – Hile kodları plan
  • 63 bin – Yeni parçalar

Ekibin Moonlighter ve The Mageseeker’ın başarısına rağmen Kickstarter’ı seçmesinin temel sebebi daha bağımsız hale gelmek.

Steam Next Fest sırasında yayımlanan ve hala deneyimleyenebilen Cataclismo demosuna göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: