Eski GTA Geliştiricisinden Yeni Oyun: MindsEye İçin İlk Teaser Yayınlandı

Paylaş

Eski Rockstar North başkanı Leslie Benzies‘in kurduğu stüdyo, ilk oyununu duyurdu. MindsEye adındaki yapım bilim kurgu türünde aksiyonlu bir oynanışa sahip olacak gibi görünüyor. Yayınlanan duyuru fragmanlarında oyun içi görüntülerin kullanılmış olması da bizi ne tür bir yapımın beklediğine ışık tutuyor diyebiliriz.

MindsEye duyuruldu: Bilim-kurgu türünde GTA benzeri bir oyun geliyor

Leslie Benzies, ilk kez 2017 yılında Everywhere‘i kurduğunu duyurmuştu. Everywhere, kendisinin de açıkladığı şekilde bir “çoklu dünya oyun deneyimi” olarak geçiyor ve “gerçeklik ile dijital dünya arasındaki çizgiyi bulanıklaştıracak” diyerek tanıtılmıştı. Başta kulağa MetaVerse gibi bir teknoloji çağrıştırsa da şimdi “yetişkinler için roblox” olacak gibi görünüyor.

Benzies’in stüdyosu Build a Rocket Boy, Everywhere’in evreninde geçecek ilk oyunları MindsEye’ı duyurdu. Oyun “komplo dolu bir dünyada geçen hikaye odaklı bir aksiyon-macera oyunu” olarak tanımlanıyor.

Kafa karışıklıklarını önlemek için şunu da belirtmekte fayda var; Everywhere ve MindsEye iki farklı ürün olarak çıkacak. Everywhere, bir platform ve merkez olarak görev yapacak ve MindsEye onun bir parçası olacak. İşte burada Roblox mantığı devreye giriyor. Everywhere’de kullanıcılar da kendi oyunlarını yapabilecek ve kendi merkezlerinde insanların oynaması için bir portal oluşturabilecek. Çok popüler oyunlar ise direkt Everywhere’in merkezinde sunulacak.

MindsEye teaser videosundan bir görüntü. Bir adam, aracın camından çıkmış ve arkasındaki araca doğru silahıyla ateş ediyor.
Yeni aksiyon-macera oyunu Everywhere platformunda sunulacak. Muhtemelen ilk etapta PC için çıkacak.

Benzies yeni projesini “Burada bir video oyunundan daha fazlasını yapmaya çalışıyoruz” olarak tanımlıyor. “Oyun dünyasının değiştiğine inanıyoruz. Sektörde gerçekte olup bitenler için ‘oyun’ kelimesini her zaman yetersiz buluyorum. İnsanların gelip oynayabilecekleri, inşa edebilecekleri ve bir şeyler yapabilecekleri bir yer yaratmaya çalışıyoruz ki bu sayede deneyimlerini paylaşabilsinler.”

MindsEye ise kullanıcıların oluşturabilecekleri oyunlardan çok daha kapsamlı ve büyük bütçeli bir proje olacak gibi görünüyor. Build a Rocket Boy stüdyosu henüz pek bir detay paylaşmış olmasa da yayınlanan ilk kısa fragman muhtemelen ayrıntıların yakında karşımıza çıkabileceğini gösteriyor.

Everywhere’in bu yıl içinde öncelikli olarak PC’de, sonra ise diğer platformlarda hayata geçmesi bekleniyor. MindsEye çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Rockstar ise GTA 6 üzerinde sessiz sedasız çalışmaya devam ediyor.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: