Söylenti: Rockstar GTA 6’yı Erken Çıkartmak İçin Farklı Stratejiler Geliştiriyor Olabilir

Paylaş

GTA 6 fırtınaları esmeye devam ediyor. Serinin son oyunu çıkalı 10 yıl oldu ve hala çılgınlar gibi satıyor ancak hayranların beklentileri değişmiş durumda. Rockstar’ın bütün odağını Grand Theft Auto VI’ya çevirmesi ile birlikte gelen söylentilerin sayısı ve sıklığı da arttı. Sızıntılar ve iddialarıyla bilinen Tez2’nin son iddiasına göre, şirket oyunu biraz daha erken çıkartmak için içeriğin bir kısmını daha sonra DLC olarak yayınlamayı düşünüyor olabilir.

Rockstar GTA 6 çıkış tarihini öne çekmek için farklı stratejiler düşünüyor olabilir

GTA serisine dair varsayım ve sızıntılarıyla tanınan Tez2‘ye göre Rockstar, GTA 6 çıkış tarihi için 2024’ü hedefliyor. Ancak oyunu düşündükleri tarihe yetiştirebilmek için içeriğin bir kısmını daha sonra DLC olarak yayınlamayı düşündükleri iddia ediliyor. Yine Tez2’ye göre GTA 6’nın çıkış tarihi en iyi ihtimalle 2024’ün tatil dönemi olacak. Yani oyun, en iyi ihtimalle önümüzdeki yılın son aylarında piyasaya sürülecek. Ancak kendisinin söylediklerine göre oyun 2025’in ilk aylarına da sarkabilir.

GTA 6 çıkış tarihinin 2024'ün sonları olduğu iddia ediliyor.
Söylenti: Rockstar GTA 6'yı Erken Çıkartmak İçin Farklı Stratejiler Geliştiriyor Olabilir

Tez2 aynı zamanda üst yönetimin oyunu 2025’in sonu ya da 2026’nın başına erteleme lüksünün olmadığını söylüyor. Bu nedenle ertelemek zorunda kalmamak için oyun içeriğin bir kısmının lansman sürümünden kesilip, daha sonra DLC olarak sunulabileceğini iddia ediyor.

Rockstar her ne kadar büyük bir stüdyo olsa da bağımsız değil. Doğrudan Take-Two Interactive’e ait ve bir yerde onlara hesap verdiklerini söyleyebiliriz. Bu nedenle sızıntılar ve iddialar da göz önüne alındığında oyunun duyurusunun 2023 yılı içerisinde karşımıza çıkabileceği ihtimali güçleniyor.

Tabi henüz resmi bir duyuru ya da açıklama yapılmadığından, bütün bu iddialara kesin gözüyle bakmak yanlış olacaktır. Yine de GTA 6 çıkış tarihi konusunda bazı gelişmelerin yaşanması ihtimali bile oyuncular için heyecan yaratmaya yetiyor. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde 50 Cent de GTA 6’yı çağrıştıran görseller paylaşıp sonra bir anda silmişti.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

1 Yorum

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: