Marvel’s Spider-Man 2’nin Orta Doğu Ülkelerindeki Durumu Sıkıntıda!

Paylaş

Marvel’s Spider-Man 2 oyununun Orta Doğu bölgesindeki ülkelerdeki durumu bir anda muallak haline geldi. Sosyal medyada yapılan ilk tespitlere göre oyunun derecelendirilmesi kaldırılmıştı ve şimdi gelen bilgiler ise söz konusu ülkelerdeki çıkış tarihinin belirsizleştiği yönünde. Daha önce de birinci parti PlayStation oyunları konusunda bazı sıkıntılar yaşanan ME (Middle East) bölgesinden iyi haberler gelmiyor.

Marvel’s Spider-Man 2, Orta Doğu ülkelerinde 20 Ekim’de çıkmayacak

Sosyal medyada MSM Access adında bir hesap tarafından ilk kez tespit edildiği üzere oyunun PlayStation Store üzerinde Orta Doğu bölgesindeki ülkelerde derecelendirilmesi silinmişti. Bu tespitin üzerine oyunun söz konusu bölgelerde yayınlanmayacağı ve daha önce LGBTQ+ içerikleri bulundurduğu için yasaklanan The Last of Us Part 2 ve Final Fantasy 16 ile aynı kaderi paylaşacağı düşünülmeye başlandı. Bu iki oyun da içerikleri gereğince ME (Middle East) bölgesinde oyuncuların erişimine açılmamıştı.

Marvel's Spider-Man 2 Türkiye'de yasaklanacak mı?
Marvel’s Spider-Man 2 Türkiye’de yasaklanacak mı?

Oyunculardan da bu tespitin üzerine Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri bölgesinde oyunun mağaza üzerinde artık görülemediği yönünde raporlar gelmeye başladı. Ancak daha sonra aynı hesap üzerinden yapılan güncelleme ile oyunun bu bölgelerde yayınlanacağı fakat diğer bölgelerle aynı çıkış tarihini paylaşmayacağı belirtildi. Marvel’s Spider-Man 2’nin resmi çıkış tarihi olan 20 Ekim’den sonraki bir tarihte Orta Doğu bölgesi için piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Bu olaydan Türkiye etkilenecek mi?

Basitçe hayır, ülkemiz Sony PlayStation Eurasia bölgesinde bulunduğu için bu durumdan etkilenmeyecek. Hali hazırda PlayStation Store üzerinde oyunun yer aldığını ve derecelendirme etiketinin de bulunduğunu görebilirsiniz. Dolayısıyla bu durumdan Türkiye etkilenmiyor.

Marvel’s Spider-Man 2, PlayStation 5’e özel olarak ülkemizde 20 Ekim 2023 tarihinde çıkacak. Birleşik Arap Emirlikleri’nde ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: