Marvel Snap’in Yayıncısı Nuverse Kapanıyor!

Paylaş

Hem mobil cihazlarda hem de Steam üzerinden PC’de oynanabilen kart oyunu Marvel Snap‘in yayıncısı Nuverse kapanıyor.

Marvel Snap’e ne olacak?

The Game Awards 2022’de “En İyi Mobil Oyun” ödülünü kazanan kart oyunu Marvel Snap şu sıralar çalkantılı bir dönem yaşıyor. Oyunun yayıncısı Nuverse, üst şirket ByteDance tarafından kapatılıyor. Haliyle oyunu oynayan kişiler ileriki süreçlerde ne olacağını merak ediyor.

Aynı zamanda TikTok’un sahibi olan ByteDance, mobil arenada daha efektif olmak adına Nuverse’i yayıncılığa getirmişti. Nuverse ise Earth: Revival, Warhammer 40,000: Lost Crusade, Marvel Snap ve Figure Story gibi oyunlarla tanınıyordu. Ancak geçtiğimiz dakikalarda aldığımız bilgilere göre ByteDance şirketi kapatmaya karar vermiş. Bu durumda Marvel Snap kullanıcıları oyunun akıbetini merak etmeye başladı. Şirketten gelen ilk açıklamalar ise yüreklere su serpiyor.

Kart oyunu Marvel Snap'in yayıncısı Nuverse kapatılıyor. Şirketten ilk açıklamalar geldi.
Yayıncı şirket Nuverse kapanıyor.

Oyun kapanıyor mu?

“Sevili Snap oyuncuları; Oyuncularımızdan bazıları Nuverse’de bildirilen yapısal değişikliklerle ilgili endişelerini dile getiriyor. İlginiz için teşekkür etmek istiyoruz ve Nuverse’teki herhangi bir değişiklik ne olursa olsun, Snap’in gelecekte çalışmaya ve gelişmeye devam edeceğine dair sizi temin etmek istiyoruz. Herkese teşekkür ederiz!” cümlelerine yer verilen bir bildiri paylaşıldı.

Yine de oyuncular tedirgin olmaya devam etmekte çok haklı. Çünkü oyun içi satın alımlar yapılmış veya birçok saat harcanarak belirli seviyelere gelinmiş durumda. Nuverse olayı kötü bir sonuca çıkmayacak olsa bile şirketin oyun akıbeti hakkında kararlarını daha resmi bir şekilde iletmesini bekliyoruz. Öte yandan başarılı kart oyunu, yayıncısına ve üst kuruluşuna 100 milyon dolar gelir kazandırmış bir oyun olarak lanse ediliyor. Bu sebeple arkada yatan kararın oyunun başarısız olmasından kaynaklı olmadığını düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgiler ile karşınızda olacağız.

Marvel Snap’i daha yakından tanımak isterseniz şuradaki rehber yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazı içerisinde oyun nedir ve nasıl oynanır gibi sorulara cevap veriyoruz.

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: