Lords of the Fallen Çıkış Tarihi, Türkiye Fiyatı ve Bütün Detayları

Paylaş

Soulslike severlerin uzun süredir radarında olan Lords of the Fallen çıkış tarihi, Türkiye fiyatı gibi detaylarıyla merak ediliyordu. Bizler de grafikleriyle şov yapan bu yeni oyun için bütün detayları tek tek araştırdık ve bir araya getirdik. Aksiyon RPG’lerle arası olan ve sistemine güvenenler buyursunlar!

Lords of the Fallen ne zaman çıkacak?

Lords of the Fallen çıkış tarihi 13 Ekim 2023 olarak duyuruldu. Yakın zamanda yapılan bu açıklamadan sonra da oyunun ne zaman çıkacağı belli oldu. Eğer hiçbir erteleme olmazsa oyuncular ilk günden oyunu yayınlandığı platformlarda oynamaya başlayabilecekler.

Lords of the Fallen Çıkış Tarihi, Türkiye Fiyatı ve Bütün Detayları
Lords of the Fallen’daki Umbral dünyasının görüldüğü bir ekran görüntüsü.

Oyun hangi platformlarda yayınlanacak?

Lords of the Fallen PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S platformlarında yayınlanacak. Aynı zamanda PC tarafı için hem Steam’de hem de Epic Games Store üzerinde bulunabilecek. Bu da oyunculara kendi platformlarını seçmeleri konusunda bir seçim hakkı tanıyacağı anlamına geliyor.

Lords of the Fallen fiyatı ne kadar?

Oyun için belirlenen ön sipariş fiyatı bu yazının yazıldığı tarih itibarıyla 799,00 TL olarak belirlenmiş durumda. Aynı zamanda Deluxe Edition sürümü de satılıyor ve onun ön sipariş fiyatı da 949,00 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Konsol tarafında ise bu fiyat PlayStation 5 ve Xbox Series X/S’te de PC platformunda olduğu gibi 799 TL olarak belirlenmiş.

Deluxe Edition sürümünü ön sipariş eden oyuncular, Dark Crusaders sınıfı ile oyuna başlayabilecekler. Bu da onlara yeni bir karakter görünümü ve sınıf özellikleri ekleyecek. Ancak oyunun sınıfları, birazdan detaylarından bahsederken anlayacağınız üzere tamamen belirleyici bir unsur olmayacak. Aynı zamanda diğer oyuncular da bu eşyalara oyunun ilerleyen aşamalarında ulaşabilecekler.

Lords of the Fallen 2023'ün Türkiye Fiyatı Ne Kadar? Kaç TL?
Oyunun standart ve Deluxe Edition sürümlerinin karşılaştırması.

Deluxe Edition içeriklerinin tamamı şu şekilde:

  • Dijital Oyun Müzikleri
  • 100 Sayfalık Dijital Sanat Kitabı
  • 3D Model Görüntüleyicisi
  • Dark Crusader Başlangıç Sınıfı (Zırh seti, silah ve patlayıcılar)

Oynanış hakkında bilmeniz gereken detaylar

Tıpkı tüm soulslike oyunlarda olduğu gibi Lords of the Fallen (2023) da zorlayıcı bir oyun deneyimi vadediyor. Bol bol öleceğiniz ve sonra daha iyisini yapmak için geri döneceğiniz bir oynanış dinamiğine sahip olacak. Buna ek olarak, her ölümde size farklı bir macera sunmak için özel yöntemler denemişler.

Oyun iki paralel dünya arasında geçecek. Yani oyuncular dinamik olarak ışığın ve karanlığın hüküm sürdüğü iki dünya arasında geçiş yapabilecekler. Ancak ölmeleri durumunda, ölüler alemi olarak isimlendirilen “Umbral” dünyasında doğacaklar. Yaşayanların ve aydınlığın dünyasının ismi ise “Axiom” olarak geçiyor.

Hikayesi ve kapsamı bakımından ilk oyunun çok ötesinde olacak

Lords of the Fallen 2023’ün dünyası, ilk kez 2014’te piyasaya sürülen ilk oyunun tam 5 katı büyüklüğünde olacak. Aynı zamanda bütün bölgeler birbirleriyle bağlantılı olarak tasarlanmış ve güzel bir hikayeye ev sahipliği yapacak.

Kötücül bir Tanrı olan Adyr, mağlup edildikten milyar yıl sonra tekrar canlanıyor ve intikamını almaya geliyor. Biz ise Efsanevi Kara Şövalyeler tarikatının bir mensubu olarak yaşayanlar ve ölüler diyarları arasında gidip gelerek onunla ve dünyaya yaydığı kötülükle savaşacağız. Derin ve sürükleyici bir hikayesi olduğu belirtilen yapımda, ışığın ya da karanlığın tarafında olmak için son kararı oyuncular verebilecekler.

Sınıf seçimi köklü değişikliklere sebep olmayacak

Yazının başlarında da ufaktan belirttiğimiz gibi, oyunda 9 farklı sınıf bulunacak fakat bunlar birer kozmetik gibi çalışacak. Yani oyuncular hangi sınıfı seçerlerse seçsinler, kendi yetenek tercihleri ve eşya setleriyle bütün sınıflarda aynı özelliklere sahip olabilecekler. Buradaki temel amaç ise oyuncunun karakterin dış görünüşünü dilediği gibi değiştirebilmesi olarak düşünülmüş.

Lords of the Fallen sistem gereksinimleri

Ne yazık ki bu yazının yayınlandığı tarihte oyun için resmi sistem gereksinimleri duyurulmuş değil. Ancak yeni nesil bir yapım olacağı ve Unreal Engine 5 ile geliştirildiği için düşük sistem isteyen oyunlardan birisi olmayacağını söyleyebiliriz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: