Paradox Interactive The Sims Rakibi Life by You’nun Fişini Çekti

Bu yıl çıkması beklenen oyunun severleri için kötü haber geldi.

Paylaş

Uzun zamandır beklenen ve Erken Erişim sürümü hazır olarak duyurulan Life by You, oyuncuları hayal kırıklığına uğratan bir kararla iptal edildi. Gerçek hayat simülasyonu seven oyuncular, Paradox Interactive’in Life by You oyununu iptal etme kararıyla hayal kırıklığına uğradı. The Sims’e rakip olarak duyurulan ve merakla beklenen oyun, geçen sene Rod Humble (eski EA çalışanı ve The Sims 2 & 3 yapımcısı) liderliğindeki yeni kurulan Paradox Tectonic stüdyosu tarafından geliştiriliyordu.

Life by You’nun Erken Erişim Sürümünün hazır olduğu söyleniyordu

The Sims rakibi olması beklenen Life by You geliştiricileri Nisan sonunda oyunculara 4 Haziran’da Erken Erişim sürümünün çıkacağının müjdeli haberini vermişti. Ardından oyunun belirsiz bir tarihe kadar ertelendiği haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Paradox Interactive’in internet sitesinde yayınladığı blog yazısında, oyunun tamamen iptal edildiğini doğruladı. Şirket CEO’su Fredrik Wester, “Uzun süredir Life by You’ya olan inancımızı ve potansiyelini koruduk fakat artık oyunun beklentilerimizi karşılayamayacağı açık. Memnun kalacağımız bir sürüm çok uzakta ve bu nedenle zorlu bir karar alarak oyunu iptal ediyoruz. Gelecek adına daha yüksek bir seviyede performans göstermeliyiz ve önümüzde bizi bekleyen işlere odaklanmalıyız.” ifadelerini kullanarak gerçek hayat simülasyonu oyununun iptal kararını duyurdu.

Life by You
Life by You’nun Steam Sayfasından görüntü.

Şirket CEO’su Fredrik Wester’ın blog yazısındaki ifadesinde “son dönem oyunlarımızın kötü performans gösterdiğini kabul ediyoruz” cümlesiyle Cities: Skylines 2‘nin kötü çıkışının sorumluluğu üstlendiğinin farkına varıldı. Cities: Skylines’ın SimCity rakibi olmasıyla birlikte Life by You’nun da The Sims rakibi olması bekleniyordu. Wester’ın açıklamalarına bakacak olursak The Sims rakibinin iptal kararı pek de şaşırtıcı olmamış. Bu haberle birlikte ohyuncular, Paradox Interactive’in geliştirmekte olan diğer oyunlarının geleceği hakkında endişelenmeye başladılar.

Life by You Duyuru Fragmanı

Şirket CEO’sunun geliştirme süreci sancılı ilerleyen Paradox oyunlarının da iptal edilebileceği söylemine bakacak olursak Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2’nin ve Prison Architect 2’nin de iptal edilebileceğini ya da süresiz olarak ertelenebileceği ihtimalinin göz önünde bulundurulması gerektiğini söyleyebiliriz.

Eğer iptal ya da erteleme olmazsa Paradox Interactive’in şu anki planlarına göre Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 ve Prison Architect 2, 2024 yılı içerisinde PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’e çıkacak.

Kaynak:VG247
Berke Kösali
Berke Kösali
Call of Duty sevdalısı, teknoloji meraklısı, bilim kurgu hayranı ve çaylak yazar.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: