Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Kazara DENUVO’nun Kaldırıldığı Lies of P, Kısa Sürede Korsana Yenik Düştü!

Hazırda bekliyorlarmış...

Paylaş

Pinokyo hikâyesinden esinlenen souls-like Lies of P, yeni bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ile birlikte birçok oyuncunun dikkatini, oyundaki Denuvo yazılımının eksikliği çekti. Oyunların kırılmaması ve korsancılık ile mücadele etmek için kullanılan bu yazılım, görünen o ki son Lies of P güncellemesi ile birlikte oyundan kaldırılmış. Tabii çok kısa süre sonra da oyun kırılarak korsan oyun sitelerinde yer almaya başladı.

Lies of P, muhtemelen yanlışlıkla kaldırılan Denuvo’nun ardından torrent oyun sitelerinde gezmeye başladı

Bağımsız yapımlardan büyük oyun şirketlerine hemen hemen her oyunda gördüğümüz Denuvo, görünen o ki son Lies of P güncellemesi ile birlikte oyundan kaldırıldı. Bazı oyunlarda performans sorunlarına sebep olsa da korsancılık ve hileler ile mücadele amaçlı kullanılan bu kopya koruma yazılımı, oldukça sık kullanılıyor. Görünen o ki NEOWIZ, Lies of P’den -büyük ihtimalle- Denuvo’yu kazara kaldırmış. Tabii bunun üzerinden birkaç nefes geçmeden, oyun direkt korsan oyun sitelerinde boy göstermeye başladı.

Lies of P Denuvo
Lies of P Denuvo

Steam mağaza sayfasında hala DENUVO koruması olduğu ibaresi yer alsa da oyunun son sürümünde bu yazılımın bulunmadığı biliniyor. Bu nedenle bu durumun bir yanlışlık sonucunda veyahut kazara olduğunu düşünüyoruz. Yine de kopya koruma yazılımının resmî olarak kaldırılmış olduğu ihtimalini de unutmamak lazım.

Souls benzeri bir oyun olan ve Pinokyo hikâyesinden esinlenen Lies of P incelememizde oyun bizden 80 puan almayı başarmıştı. Eğer oyuna dair tüm merakınızın giderilmesini ve bir souls severin görüşlerini okumak isterseniz incelememize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Çıktığı gün itibarıyla Xbox Game Pass’e gelen oyun ülkemizde de ilgi görmüştü ve aboneliğin o zamanki uygun ücretleri sayesinde birçok oyuncu oynama fırsatına erişmişti.

İlk kez 18 Eylül 2023’te piyasaya sürülen Lies of P şu anda Steam’de (MENA USD fiyatlandırmasıyla) 35,99$ fiyat etiketiyle satışta. Hem Xbox hem de PC üzerinden oynanabilen sürümü ise Xbox mağazasında 999,00₺ fiyat etiketiyle satılıyor. Sizler oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

1 Yorum

guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
15 Şubat 2024 10:53

Oyun muhteşem. Souls tarzı sevenler mutlaka oynamalı. Gamepass’ten oynadım ama fiyatını da hak ediyor.

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: