Lethal Company Sistem Gereksinimleri ve Oyun Hakkında Bilgiler

Paylaş

Lethal Company sistem gereksinimleri ve teknik detayları konusunda aradığınız her şeyi bulabileceğiniz içeriğimize hoş geldiniz. Bu yılın en çok oynanan oyunlarından birisi olan CO-OP yapım gerçekten büyük başarılara imza atmayı başardı. Tabii oyuncular, bilgisayarlarının Lethal Company’yi çalıştırıp çalıştırmayacağını merak ediyorlar. Biz de oyunu merak eden herkese teknik detaylarıyla birlikte temelde nasıl bir yapısı olduğunu anlatıyoruz. Gelin birlikte sevilen oyunun detaylarını irdeleyelim.

Lethal Company sistem gereksinimleri

Lethal Company’yi çalıştırabilmek için yukarıdaki donanımlara sahip olmanız gerekecek. Aynı zamanda CO-OP bir oyun olduğundan genişbant internet bağlantısı şartı olduğunu da belirtelim. Yani oynayabilmek için internete bağlı olmanız gerekecek. Öte yandan oyun içi sesli sohbeti kullanabilmeniz için bir mikrofonunuzun ve ortam seslerini daha iyi duyabilmek için de kulaklığınızın olması gerektiğini söyleyelim.

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-7400 ya da AMD Ryzen 5-1400
  • Bellek: 8 GB RAM
  • DirectX: Sürüm 11
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1050 ya da AMD Radeon R9 270X
Lethal Company sistem gereksinimleri

Ayrıca en akıcı deneyimi elde edebilmeniz adına sizlere aşağıdaki donanımları tavsiye edebiliriz. Bunların tamamen bizim tavsiyemiz olup resmî bir geliştirici önerisi olmadığını da belirtelim.

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: Intel Core i5-9600K ya da AMD Ryzen 5 3600
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1080 ya da AMD Radeon RX 5700 XT
  • Bellek: 16 GB RAM (Çift Kanal)

Lethal Company kaç GB?

Lethal Company’yi bilgisayarınıza yükleyebilmek için 1 GB boş depolama alanına ihtiyacınız olacak. Küçük boyutu sayesinde oyun bilgisayarınızda fazla yer kaplamayacaktır.

Yükleme ekranları ve bölümlerdeki nesnelerin hızlıca yüklenebilmesi adına depolama aygıtı olarak mevcutta var ise SSD kullanmanızı tavsiye ederiz. Tüm oyunlarda olduğu gibi katı hal sürücüleri oyunun açılış ve yükleme sürelerini büyük ölçüde kısaltacaktır. Lethal Company sistem gereksinimleri hali hazırda çok yüksek olmadığından, akıcılık anlamında büyük sorunlar yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Peki bu nasıl bir oyun ve neden bu kadar sevildi?

Bu yılın en çok oynanan bağımsız yapımlarından birisi olan Lethal Company, 24 Ekim 2023’te piyasaya sürüldüğünden beri oyuncu sayısı tarafında rekorlar kırıyor. Aynı zamanda Steam üzerinde 110 binden fazla incelemeye sahip oyunun yorumlarının %98 kadarı olumlu şekilde karşımıza çıkıyor. Bu da kendisini, platformun en çok olumlu incelemeye sahip oyunları arasında ilk 10’a yerleştiriyor.

Lethal Company nasıl bir oyun?
Oyuna ait bir ekran görüntüsü.

Bu kadar beğeni toplamasının arkasındaki en büyük etkenlerden birisi ise oyunun üzerine inşa edildiği yapı diyebiliriz. CO-OP bir korku oyunu olan yapımda arkadaşlarımızla birlikte bir şirket için çalışıyor, korkunç ve tehlikeli gezegenlere girerek oradan nesneler topluyor ve satarak para kazanıyoruz. Kazandığımız paraları ise daha zorlu bölgelerde işinizi kolaylaştırmak için kullanabiliyoruz.

Bu yolculuk sırasında bizi ölümcül düşmanlar karşılıyor ve bunların küçük bir kısmı ile mücadele edebilsek de büyük bir kısmı dikkatli olmamızı gerektiriyor. Sadece onlara baktığınızda duran, başka yöne baktığınızda hızlıca hareket eden ve size saldıran düşmanlardan tutun, korkutucu büyüklükleriyle ve çıkarttığı seslerle gerginlik yaratan devlere kadar çeşitli düşmanlar mevcut. Biz ise bütün bu karmaşanın arasında etraftaki değerli nesneleri toplayıp, güvenle gemimize dönmeye çalışıyoruz.

Lethal Company sistem gereksinimleri ve detaylarıyla bu şekildeydi. Oyun an itibarıyla Steam üzerinde 5,79$ fiyatıyla satılıyor. Peki sizlerin oyun hakkındaki görüşleri ne yönde? Aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle ve diğer oyuncular ile görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın. Herkese iyi oyunlar!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: