League of Legends Briar Şampiyonu: Yetenekleri, Koridoru, Tüyolar ve Dahası!

Paylaş

League of Legends Briar şampiyonu ile oyunculara sevilen eski LoL atmosferini solutmaya geliyor. Atarita olarak Riot Games‘in davetiyle yeni şampiyonun basın gösterimine katılma şansına sahip olduk ve tüm detaylarını öğrendik. LoL’ün dizginlenemez açlığıyla ormanlarda terör estirecek vampir karakterini merak ediyorsanız, doğru adrestesiniz! Gelin hep birlikte yeni öfkeli vampir Briar nasıl bir şampiyon olacak? Sorusunu yanıtlayalım.

League of Legends Briar şampiyonu: Ormanların öfkeli vampiri geliyor!

League of Legends‘ın yeni şampiyonu Briar, mekaniklerden çok “karar verme odaklı” oynanışıyla karşımıza çıkacak. Oyunda hali hazırda doğru kararlar verme üzerine inşa edilen ormancı metası, taban can yenilenmesine sahip olmayan vampir karakterimiz ile daha da kritik bir hale geliyor. Ürkütücü görüntüsüyle “açlığı dizginle” mottosuyla önümüze çıkacak yeni şampiyon aynı zamanda agresif bir oyunu benimsemiş tüm LoL oyuncuları için favorilerden birisi olacak gibi görünüyor.

League of Legends Briar şampiyonu yetenekleri ve tüm detaylar.
League of Legends Briar şampiyonu yetenekleri ve tüm detaylar.

Ana koridoru orman olan şampiyonumuz aynı zamanda çok dikkatli olmakla birlikte üst koridoru da esip gürletebiliyor. Saldırı gücü üzerine inşa edebileceğiniz eşya setleriyle rakiplere her düz vuruşunda kanama veren Briar, sebep olduğu kanamaya oranla belli miktarda iyileştirme de alıyor. Tıpkı Mundo ve Vladimir gibi yeni çılgın vampirimiz de yetenek kullanırken can harcıyor. Herhangi bir mana/enerji barı bulunmamakta.

League of Legends Briar şampiyonu aynı zamanda oyunda kendi kendisine kışkırtma atabilen ilk şampiyon olacak. Yetenekleri ve mekanikleri ise tamamen kendini kaybetme üzerine inşa edilmiş. Bireysel hedefleri yok etme konusunda usta bir suikastçı kadar etkili olacak ve muhtemelen ormanda tozu dumana katacak. Ayrıca merak edenler için belirtelim, kendisi saldırılarını ayaklarıyla yapıyor.

Briar Noxus’lu bir vampir olarak karşımıza çıkacak ve rakip ADC karakterlerin korkulu rüyası olacak gibi bir izlenim veriyor. Yetenek setine bakarak bu karakterin iki keskin ucu olduğunu ve asla bir orta noktasının bulunmadığını söylemek mümkün.

League of Legeds Briar şampiyonu
League of Legeds Briar şampiyonu

League of Legends Briar şampiyonunun yetenekleri

  • Pasif Yetenek: Briar rakiplere vurdukça onlarda bir kanamaya yol açıyor ve kanama hasarının belirli bir kısmını kendisine iyileştirme olarak alıyor. Şampiyonun taban can yenilenmesi olmadığı için bu pasif onu daha agresif bir karakter haline getirecek.
  • Q: Kısa mesafeden rakiplerin tepesine atlayarak onların zırhını kırıp 0.8 saniye kadar kısa bir süre sersemlemelerini sağlayacak. Sersemletme süresinin kısa olmasının sebebi ise karakterin iki farklı sersemletme seçeneğine sahip olması.
  • W: Briar W yeteneği kullanıldığında öne doğru atılıyor ve tekrar kullanıldığında kontrolü kaybederek en yakındaki rakibin üzerine koşmaya başlıyor. Oyuncular burada Briar’ın nereye gittiğini kontrol edemeyecek ancak diğer yeteneklerini kullanabilecekler. Odak değiştirmek için Q ile başka bir karakterin üzerine atlanabilir. Aynı zamanda kontrolü kaybettiği sırada şampiyon büyük oranda saldırı hızı ve hasar kazanıyor.
  • E: Kendisine can basarak kısa süreliğine yerinde sabit kalıp yükleniyor, daha sonra da gönderdiği ses dalgası ile yakın menzildeki düşmanları geriye itiyor. Yükleme sırasında hasar azaltması kazanıyor. Rakipler itilme sonrasında duvara çarparsa sersemliyor. Ancak sıçra büyüsü ile birlikte kullanılamıyor.
  • R: Yeteneğin ismi “Mutlak Ölüm” ve kelimenin tam anlamıyla adının hakkını veriyor. Briar bir kan topu oluşturup tekmeleyerek onu neredeyse harita boyunca -tüm haritadan biraz daha az bir menzile sahip- gönderiyor. Kan topu bir şampiyona çarparsa Briar yeteneği tekrar tetikleyerek söz konusu şampiyonun yanına ışınlanıyor. Ardından kendisi ya da rakip şampiyon ölene kadar kontrolü kaybedip ona saldırmaya başlıyor. Tıpkı E yeteneğinde olduğu gibi Briar kontrolü kaybettiği sırada diğer yetenekleri kullanabiliyor.
LoL Briar şampiyonu tüm detaylar
League of Legends Briar şampiyonu.

Hangi şampiyonlarla birlikte daha iyi gider?

Ormancıların takımın geri kalanıyla uyumunun çok önemli olmasının yanı sıra Briar, kendini kontrol etmekte güçlük çeken çılgın bir vampir olduğu için mutlak desteğe ihtiyacı var. Bu nedenle anime kızı görüntülü kafadan kırık karakterimizin yanında küresel ışınlanma yetenekleri olan şampiyonların kullanılması öneriliyor. Örneğin Shen; Briar’ın dizginlenemeyen gücünü daha fazla kullanabilmesi için iyi bir seçenek olacaktır. Aynı zamanda Tahm Kench, Ryze ve Twisted Fate gibi şampiyonlar da yine çok uzun mesafelere ışınlanabildikleri için kontrolü kaybettiği sırada Briar’ın etrafında olup ona savaşında yardım edebilecekler.

LoL Briar ne zaman çıkacak?

Sihirdar Vadisi’nin yeni ormancısı olan Briar siz bu yazıyı okurken PBE’de erişime açılmış olacak. Test etmek ve aç vampirimizin yeteneklerini denemek isteyen oyuncular soluğu PBE sunucularında alabilirler. Karakterin oyuna tamamen gelmesi ise 13 Eylül’ü bulacak. Bu nedenle kendisini Worlds’te profesyonel oyuncuların ellerinde göremeyeceğiz.

League of Legends Briar şampiyonundan size aktaracağımız detaylar bu kadardı. Umuyoruz ki içeriğimiz sizler için faydalı olmuştur. Peki siz yeni şampiyon hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve aklınıza gelen taktikleri yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: