League of Legends’in Yeni Şampiyonu “Aurora” Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Paylaş

Basına ve içerik üreticilerine özel bir gösterimde League of Legends Aurora şampiyonuna dair yeni detayları öğrendik ve sizlerle paylaşıyoruz. Popüler MOBA oyununun şampiyon kadrosuna eklenecek Aurora’nın yetenekleri, koridoru ve kendisi hakkında bilmeniz gereken tüm detayları sizler için bu içeriğimizde derledik. Öyleyse lafı hiç uzatmadan, gelin yeni LoL şampiyonunun detaylarına birlikte göz atalım.

League of Legends Aurora şampiyonu: Sylas ile ilişkisi ve otizm farkındalığı

Aurora, otizm farkındalığını artırmak için oyuna eklenen ilk otizmli karakter olacak. Kendisi “Ruhlar Cadısı” olarak anılıyor ve yetenekleriyle de bu durumun hakkını veriyor diyebiliriz. Orta koridorda ve tercihe bağlı olarak üst koridorda oynayabilecek bu yeni karakter bir büyücü ancak bir anda çok yüksek hasar verme kabiliyeti diğerlerine göre daha zayıf. Yine de güçsüz sayılmaz. Karşılaştırma olarak olarak Sylas gibi düşünebilirsiniz.

Aurora için tasarlanan beceri çalma yetenek seti, sonradan Sylas'ta kullanılmış.
Aurora için tasarlanan ulti çalma odaklı yetenek seti, sonradan Sylas’ta kullanılmış.

Bahsi geçmişken öğrendiğimiz bu ilginç bilgiyi de sizlerle paylaşalım. Riot Games, Aurora’yı aslında Sylas’tan daha önce çıkarmayı planlıyormuş. Sylas yapılırken aslında geliştirilen şampiyon Aurora imiş. Rakibin yeteneklerini çalma üzerine kurulu beceri setini kendisi için düşünüyorlarmış. Sonra Aurora’yı askıya alıp, aynı beceri seti ile Sylas’ı tasarlayıp çıkarmışlar.

Aurora’ya dönecek olursak, kendisi bir Freylordlu. Vücudunda da bir takım hayvanları çağrıştıran ibareler görmek mümkün. Örneğin bacakları ve ayakları (toynakları demek daha doğru olur sanırım) bir atınkine benzerken, kulakları da tavşan kulağı olarak tasarlanmış. Vastayan Byrni kabilesinde doğan yeni LoL şampiyonu, otizm farkındalığını artırmak için otizmli olacak şekilde tasarlanmış. Riot Games, şampiyon kadrosu içinde bunu temsil eden bir karakterin yer alması gerektiğini düşünerek böyle bir karara varmış.

Aurora’nın yetenekleri ve güçlü yönleri

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Aurora, burst (bir anda çok yüksek hasar veren) bir şampiyon değil ancak geri kalır pek bir yanı da yok. Dolayısıyla orta koridorda oynanabilse de üst koridor için daha uygun gibi görünüyor. Tabii ki bu durum oyuncuların tercihleri doğrultusunda şekillenip, bu kanı en doğru halini de o zaman alacaktır.

yeni LoL şampiyonu Aurora'nın yetenekleri
Yeni LoL şampiyonu Aurora’nın yetenekleri.

Ruh Cadısı yeni LoL şampiyonunun iki formu bulunuyor. Birincisi normal formu olurken, ikincisi pasif kabiliyeti ile tetiklenen “Ruh Formu” olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumu detaylandırmak için karakterin yeteneklerinden bahsetmek mantıklı olacaktır. Biz katıldığımız özel gösterimde tüm yeteneklerin ismini İngilizce olarak görmüş olsak da sizlere kendi çevirimizle Türkçe şekilde vereceğiz. Ancak oyun içerisinde profesyonel yerelleştirme ekibi tarafından farklı kelimelerin kullanılabileceğini unutmayın.

League of Legeds Aurora şampiyonunun yetenekleri

Ruhsal Feragat (Pasif Yetenek): Aurora’nın yetenekleri ve saldırıları, hasar verdikleri rakiplerden ruh çıkarır. Çıkarılan ruhlar Aurora’yı takip ederek onu iyileştirir ve ilave hareket hızı kazandırır.

Q – Çifte Nazar: Aurora, isabet alan rakiplere nazar değdiren bir atış yapar. Yeteneği yeniden kullanarak etkin nazarları kendine doğru geri çekebilir ve onun temas ettiği rakiplere hasar verir.

WPerdenin Arkası: Aurora seçili yöne doğru zıplayarak yere indiğinde ruhlar âlemine girer ve kısa süreliğine görünmez olur.

E – Acayiplik: Aurora ruhlar âlemine giden bir pencere açarak isabet alan rakiplere büyü hasarı veren ve onları yavaşlatan bir ruh sihri patlaması gönderir ve hemen ardından geriye zıplar.

R – Dünyalar Arası: Aurora seçili yöne doğru zıplayarak isabet alan rakiplere hasar veren ve onları yavaşlatan bir şok dalgası yayar. Daha sonra içindeki rakipleri hapseden ve Aurora’nın bir ucundan diğerine ışınlanabilmesini sağlayan bir alan oluşturur.

League of Legends resmî sosyal medya hesabından paylaşılan gönderiden yetenekleri ve animasyonlarını inceleyebilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak yeni LoL şampiyonu Aurora hakkında bilmeniz gereken detaylar bu şekildeydi. En iyi hangi şampiyon ile birlikte oynayabilir, hangilerine karşı dezavantajları bulunuyor gibi sorular artık oyuncular oynayıp ortaya belirli veriler çıkardığında belli olacaktır. Şimdilik bu konuda söyleyebileceğimiz her şey havada kalacağından, hiçbir şey söylememeyi tercih ettik.

Tabii ki sizler de görüşlerinizi, sorularınızı veya önerilerinizi yorumlar kısmında bizler ve diğer okurlarımız ile paylaşarak içeriğe katkı sağlayabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: