KysuPin ile favori oyunlarında avantaj sağla!

KysuPin ile League of Legends, Valorant, PUBG Mobile ve daha birçok oyunun e-pinlerine oldukça uygun fiyatlardan erişebilirsin! #İşBirliği

Layers of Fear Remake İçin 11 Dakikalık Yeni Bir Oynanış Videosu Yayınlandı

Paylaş

Bloober Team, Layers of Fear Remake için 11 dakika uzunluğunda yeni bir oynanış videosu yayınladı. Kendine has bazı dinamikleriyle öne çıkan korku oyunu yeni fragmanında da karanlık mekanları ve diyaloglarıyla karşımıza çıkıyor.

Layers of Fear Remake oynanış videosu

Layers of Fear Remake oynanış videosu.

Videoda da görebileceğiniz gibi ana karakterimiz bir kadın ve yazar. Ajansı onu yeni çalışmalarını yapabilmesi için bir deniz fenerine göndermiş gibi görünüyor. Layers of Fear Remake’te karşımıza çıkacak yeni atmosferi de bu video sayesinde görmüş olduk. Oyundaki diyaloglar ve bazı temel mekaniklerin de gösterildiği dikkatimizi çekiyor. Örneğin karakterimizin karanlıkta bir çeşit yaratıktan korunmak için gaz lambasını kullandığını görüyoruz.

Bununla birlikte fragmanın başlarında oyunun aslında temel yapısına da dikkat çekilen bir diyalog satırına yer verilmiş. “Bu senin için doğru kapı mı?” diyaloğu çoğu şeyi özetler nitelikte. Çünkü Layers of Fear her zaman bir yerlerde oyuncuya “bu açtığın kapı yanlış” hissini yaşatıyor. Bir kapıdan geçerken de, geldiğiniz kapının ve yerin değişmiş olduğunu görmeniz ise oldukça mümkün. Zira bunlar, serinin temelinde yatan mekanikler.

Layers of Fear Remake oynanış videosundan bir görüntü.
Layers of Fear Remake İçin 11 Dakikalık Yeni Bir Oynanış Videosu Yayınlandı

“Karanlık görmeni sağlar”

Layers of Fear Remake fragmanı yine işin hem sanatsal hem de korku boyutlarına dokunulduğunu gösteriyor. Tıpkı serinin ilk oyununda olduğu gibi koridorlar ve odalar arasında giderken bazen çok güzel müzikler duyup bazen de çok rahatsız edici görüntülerle karşılaşabileceğiz.

Oyunda, serinin ilk oyunundaki ressam karakterin peşinden giden bir yazar olarak olayları anlamaya çalışıyoruz. Bu sırada bulmacalar çözerek, gizemleri ortaya çıkartarak, olay örgüsünü adeta dikiş diker gibi birbirinin ucuna tutturarak hikayeyi anlamaya çalışacağız. Videonun açıklamasında şu dizeleri yazmışlar:

“Tuval, son fırça darbelerini bekliyor,
Sahne, başrol oyuncusunu çağırıyor,
Romanın son bölümüne ihtiyacı var,
Korkularınızla yüzleşme zamanı,
Son. Bir. Kez.”

Layers of Fear Remake Haziran 2023′te PC, PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S konsolları için Bloober Team tarafından piyasaya sürülecek.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: