Gameship ile oyunlara daha ucuz erişin!

Gameship mobil uygulamasını kullanarak oyunlara daha ucuza erişebileceğinizi ve bakiyenizi nakite çevirebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi deneyin! #İşBirliği

Last Epoch Sistem Gereksinimleri Neler? Oyun Kaç GB?

Paylaş

İlk kez 2019’da piyasaya sürülen Last Epoch sistem gereksinimleri ile birlikte 19 Şubat’ta tam sürüme geçti. Uzun bir erken erişim dönemini geride bırakan oyun, artık tam sürümüyle oyuncuların huzuruna çıkmış durumda. Biz de sizler için oyun hakkında merak edilen “kaç GB? Bilgisayarım kaldırır mı?” gibi soruların tamamını yanıtlıyoruz. Öyleyse lafı hiç uzatmadan, gelin Eleventh Hour Games’in yeni oyununun teknik ayrıntılarına göz atalım.

Last Epoch sistem gereksinimleri neler?

Bilgisayarınızın oyunu kaldırıp kaldırmayacağı, kaç GB depolama ve RAM’e ihtiyaç duyduğu gibi tüm detaylar, Last Epoch sistem gereksinimleri olarak geçer. İki kademede ele alınan bu donanım listeleri sayesinde oyunu düşük ya da yüksek ayarlarda oynamak için ne tür bir donanıma ihtiyaç duyduğunuzu öğrenebilirsiniz. Eleventh Hour Games’in ARPG türündeki yeni oyunu, ilk kez 2019’da erken erişim oyunu olarak çıktığından tahmin edebileceğiniz üzere çok güçlü donanımlar istemiyor. Aşağıdaki tablodan Last Epoch’un minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz.

DonanımlarMinimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemciIntel Core i5-2500
AMD FX-4350
Intel Core i5-6500
AMD Ryzen 3 1200
Bellek8 GB RAM16 GB RAM
Ekran KartıNvidia GeForce GTX 660Ti
AMD Radeon R9 270
Nvidia GeForce GTX 1060
AMD Radeon RX 480
Depolama20 GB20 GB SSD
İşletim SistemiWindows 10Windows 10
Last Epoch sistem gereksinimleri tablosu.

Last Epoch kaç GB?

Last Epoch’u bilgisayarınıza yükleyebilmek için en az 20 GB boş depolama alanı gerekiyor. Bununla birlikte, geliştirici ekip şart koşmasa da SSD kullanımını şiddetle tavsiye ediyor.

Last Epoch sistem gereksinimlerine ilave not olarak düşülen SSD tavsiyesi, artık hemen hemen her oyunda geçerli. Büyük dünyalara, yüksek doku çözünürlüklerine ve boyutu büyük 3D nesnelere ev sahipliği yapan oyunlarda HDD depolama birimleri istenilen performansı sunmuyor. Oyunun uzun sürede yüklenmesi, nesnelerin geç gelmesi ve takılma sorunu gibi durumlarla karşılaşıyorsanız, oyunlarınızı SSD depolamaya yüklemeye gayret edin.

Last Epoch sistem gereksinimleri kaç GB?
Last Epoch sistem gereksinimleri kaç GB?

Oyun hakkında bilgiler

Eleventh Hour Games tarafından geliştirilen yapım, ARPG türünde bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. İzometrik kamera açısı ve karakter geliştirme yönüyle Diablo IV, Path of Exile gibi oyunlarla benzerlik gösteriyor. Ayrıca arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz bir co-op modunun bulunduğunu belirtmek de faydalı olacaktır.

Toplamda 15 sınıfın bulunduğu oyunda karakter güçlendirme, ganimet peşinde koşma ve yeni silahlar üretme gibi birçok mekanik sizi bekliyor olacak. Geliştirici ekibin mağaza sayfasında kullandığı “ARPG tutkunları tarafından” ibaresi gözümüze çarpıyor. Eğer Diablo benzeri oyunlar ile aranız iyiyse, göz atmanızı tavsiye edebiliriz. Hali hazırda Steam’deki 27 binden fazla incelemesinin %85’i olumlu yönde. Bu da topluluk tarafından sevildiğini gözler önüne seriyor.

Sizler de oyun hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi oyunlar dileriz!

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: