Diablo IV’ü Fiyatı Yüzünden Oynayamayanlara Gelsin: İşte 10 Diablo Benzeri Oyun

Paylaş

Diablo IV Türkiye fiyatıyla can yakınca haliyle oyuncular da Diablo benzeri oyunlar arayıp daha uyguna ARPG deneyimi yaşamayı düşünmeye başladılar. Biz de durumun farkında olarak sizler için oynanışıyla Diablo serisine en çok benzeyen oyunları bir arada derledik ve bu yazıyı hazırladık. Birbirinden kaliteli ve içinizdeki ARPG açlığını doyurmaya hazır oyun ile karşınızdayız.

Her oyun hikayesi ve oynanışıyla eşsiz bazı özelliklere sahip olsa da oyun türlerinin bu yapımları birbirine yakınlaştırdığı kesin. Örneğin ARPG türündeki Diablo serisine en yakın deneyimi yine aynı türde oyunlar verecektir. İşte karşınızda Diablo benzeri oyunlar!

Path of Exile

Path of Exile - Diablo benzeri oyunlar
Path of Exile

Oynaması ücretsiz olmasıyla cazip bir seçenek haline gelen oyun kesinlikle Diablo’yu en çok andıran oyunlar arasında. Yakın zamanda ücretsiz bir güncelleme ile isim değiştirip Path of Exile 2 olacak oyun şimdiden Blizzard’ın Türkiye fiyatıyla can yakan oyunu Diablo IV’ü alamayan oyuncuların uğrak noktası haline geldi.


Grim Dawn

Grim Dawn - Diablo benzeri oyunlar
Grim Dawn

İlk kez 2016’da piyasaya sürülen Grim Dawn da hack & slash ve ARPG tadında bir karanlık fantezi oyunudur. Hatta türünün en çok sevilen oyunlarından birisi bile olabilir. Diablo benzeri oyunlar arasında yer alsa da çoğu insan bu oyunu Diablo II ile mukayese ediyor. Hatta bazıları daha iyi olduğunu bile söylüyor.


Victor Vran

Victor Vran - Diablo benzeri oyunlar
Victor Vran

Geçtiğimiz günlerde ne yazık ki kansere yakalandığını öğrendiğimiz Dough Cockle’un sesinden -yani Geralt’ın sesinden– hikayesini tecrübe ettiğimiz oyun hızlı savaş mekanikleriyle aynı anda onlarca düşmanla savaştığımız bir yapıya sahip. İlk kez 2015’te piyasaya sürülen oyun bugün nispeten eski olsa da müzikleriyle size kafa sallatmayı başaracaktır.


Torchlight II

Torchlight 2 - Diablo benzeri oyunlar
Torchlight 2

Aslında serinin 2020’de yeni bir oyunu çıkmış olsa da Diablo benzeri oyunlar arayan insanların tercihi genelde 2012 yapımı Torchlight 2 oluyor. Bunun sebebi ise serinin üçüncü oyununun beklentileri karşılamaması ve istenildiği kadar beğenilmemesi. Eski falan demeden oyunların dünyasına kendinizi kaptırıp devam edebiliyorsanız bu seçeneği değerlendirmenizi de tavsiye ediyoruz.


Lost Ark

Lost Ark
Lost Ark

Steam’de de yer alan oynaması ücretsiz MMORPG oyunu Lost Ark, arkadaşlarınızla birlikte girip karakterinizi geliştirebileceğiniz bir hack and slash oyunu olarak listemizde yerini alıyor. Diablo benzeri oyunlar arasında oynaması ücretsiz ve devasa çok oyunculu türündeki yapım da içinizdeki grind canavarını bir süreliğine doyurmaya yetecektir.


Warhammer: Chaosbane

Diablo benzeri oyunlar listesinde fiyatı yüzünden Blizzard'ın oyununu oynayamayanları düşündük.

Dilerseniz tek başınıza, dilerseniz de arkadaşlarınızla 4 kişiye kadar ana hikayesini birlikte oynayabildiğiniz Warhammer: Chaosbane de kesinlikle Diablo benzeri oyunlar listemizde bir yere sahip. Nispeten daha yeni olan oyunun savaş mekaniklerinin tatmin edici fakat hikayesinin biraz kısa olduğu söyleniyor. Yine de bir şans verip deneyebilirsiniz.


Titan Quest

Titan Quest Diablo benzeri oyunlar
Titan Quest

İlk kez 2006’da piyasaya sürülen Titan Quest, 10. yılını kutlamak amaçlı çıkartılan Anniversary Edition sürümü ile Steam üzerinde yer alıyor. Klasiklerden birisi olan ve oyuncular arasında kabul görmeyi başarmış ARPG oyunu eğer Diablo benzeri oyunlar arıyorsanız ziyaret etmeniz gereken bir durak diyebiliriz.


Undecember

Undecember
Undecember

Eğer hızlı savaşlarla ve zindanlarla aranız iyiyse, Undecember sizin için iyi bir seçenek olabilir. Ancak oyunculardan gelen tepkilere göre ilk 5 saatten sonra oyun sizi envanter genişlemesi gibi bazı özellikleri almaya zorluyormuş. Birkaç saatliğine eğlenip sonra silmeyi düşündüğünüz bir oyun arıyorsanız oynaması ücretsiz olarak bu oyuna da yer verebilirsiniz.


Batora: Lost Haven

Batora: Lost Haven
Batora: Lost Haven

İçerisindeki RPG öğeleri yeterince güçlü olmasa da hack and slash mekaniklerine sahip Batora’yı bizler de daha öncesinde incelemiştik. Eğer hızlı savaşlar sırasında yeteneklerinizi kullanarak düşmanları alt etmek hoşunuza gidiyorsa geçerken bir uğramanızı tavsiye edebiliriz. Detaylı incelememizi de buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.


Shades of Rayna

Diablo benzeri oyunlar arasında bir Türk oyunu
Listenin sürpriz ismi Türk oyunu Shades of Rayna!

Sürprizi sona bırakalım dedik ve Türk yapımı Shades of Rayna’yı sadece yazının sonuna kadar okuyan okurlarımızın öğrenmesini istedik. QuickSave tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz ve şu anda erken erişimde olan tek oyunculu ARPG oyununa da göz gezdirmeyi unutmayın. Uzun süredir güncellemelerle üstüne katarak ilerleyen oyunun son sürümünü merakla bekliyoruz.


Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: