Baldur’s Gate 3 Geliştiricisi Larian Studios, Blasphemous’un En Büyük Destekçilerindenmiş

Larian Studios, bir kez daha oyuncuların kalbini kazandı.

Paylaş

Baldur’s Gate 3’ün geliştiricisi Larian Studios’un, sevilen aksiyon platform oyunu Blasphemous’un en büyük destekçilerinden bir tanesi olduğu ortaya çıktı. Blasphemous’un bölüm tasarımcısı Enrique Colinet, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Larian Studios’un oyunun Kickstarter kampanyasının en büyük destekçilerinden biri olduğunu söyledi. Üstelik stüdyo, böyle bir katkının getireceği destekçi ödüllerini dahi istememiş.

Larian Studios’un yıllar önce Blasphemous’u desteklediği ortaya çıktı.

Enrique Colinet’in açıklaması, oyuncuların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Enrique, ‘’Pek çok kişi bunu bilmiyor ama Larian Studios, Blasphemous’un Kickstarter kampanyasına en büyük katkıyı sağlayanlardan biriydi. Dört haneli bir meblağ bıraktılar ve ödüllerini hiç istemediler. Son yıllarda yapılmış en iyi oyunlardan biri yapmaya devam ettiler. Efsaneler.’’ paylaşımını yapmıştı. Oyun severler ise bu paylaşımı, Larian Studios’a olan sevgilerini tekrardan belirtmek için bir fırsat olarak görmüş olacak ki şirkete övgü dolu yorumlar yaparak oldukça pozitif bir sahnenin oluşmasına vesile oldular.

İlgili paylaşım

Metroidvania ve souls-like türlerinden esinlenen iki boyutlu bir aksiyon platform oyunu olan Blasphemous, ilk olarak 2019 yılının sonlarına doğru oyuncular ile buluşmuş ve türü sevenlerin yoğun ilgisi ile karşılaşmıştı. Şu anda Steam’de 30 binden daha fazla yorum ile %90 pozitif incelemeye sahip olan seri, geçtiğimiz yıl içerisinde ikinci oyununa kavuşmuştu. Larian Studios’un bir zamanlar bu projeye destek vermiş olduğunu bilmek sektörümüz için hoş bir detay olmuş oldu.

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu
Selam! Ben Eren Eroğlu. Atarita'nın yönetiminden sorumluyum. Aynı zamanda arada sırada oyun sektörüne dair yazıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: