Mad Max Temalı Laika: Aged Through Blood Ekimde Geliyor

Paylaş


Brainwash Gang‘in geliştiriciliğini üstlendiği, buram buram Mad Max teması kokan metroidvania oyunu Laika: Aged Through Blood için sonunda çıkış tarihi duyuruldu. Dead Age, The Coma: Recut ve Hell Pie gibi pek çok yapımın dağıtımcısı olarak tanıdığımız Headup Games tarafından yayımlanacak yapım, bir aksilik yaşanmazsa ekim ayı içerisinde bilgisayar oyuncularının beğenisine sunulacak.

Laika: Aged Through Blood Neler Sunmayı Amaçlıyor?

Geliştiricilerin deyimiyle motorvania olarak da adlandırılan Laika: Aged Through Blood, Mad Max’in akıllara kazınan çorak topraklarını, kanlı motor savaşlarını ve metroidvania türünü harmanlamayı amaçlıyor. Batıdan esinlenilmiş kıyamet sonrası temanın oldukça yoğun bir şekilde işlenmeye çalışıldığı bu macerada işgalci güçler tarafından ezilen bir kabileye ve anneyle küçük kızının hikayesine odaklanıyoruz.

Laika: Aged Through Blood
Mad Max temalı Laika: Aged Through Blood Ekim ayında çıkacak.

Laika: Aged Through Blood 19 Ekim’de Çıkacak

19 Ekim 2023 itibarıyla PC (Steam, Epic Games Store ve GOG) üzerinde lansmanı gerçekleştirilecek yapımın Nintendo Switch, Playstation 4/5 ve Xbox Series X/S için çıkış tarihi henüz belli değil.

Özellikler:

  • Hızlı ve çevik bir motosiklette araç savaşı.
  • Güzel, elle boyanmış ve kıyamet sonrası bir dünya.
  • Bir anne-kız ilişkisi, intikam ve kayıp hakkında derin bir hikaye.
  • Çeşitli bir dünya, destansı boss savaşları ve bir sürü görev.
  • İlk motorvania macerası.
Yiğit Bora Eyüboğlu
Yiğit Bora Eyüboğlu
Kıyamet sonrası evren hastası, oyun bağımlısı, bilim kurgu tiryakisi ve makine mühendisliği öğrencisi. Onu genellikle Death Stranding, The Last of Us ve pek çok sıra tabanlı strateji oyununu överken görebilirsiniz.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: