Kingdom Come: Deliverance II’de En Büyük Orta Çağ Şehri Yer Alacak!

Şaşkınlıktan baygınlık geçireceğiniz bir şehir...

Paylaş

Warhorse Studios, Atarita’ya konuştu ve bu devasa şehir hakkında iddialılardı. Çıkmasını artık iple çektiğimiz Kingdom Come: Deliverance II içerisinde yer alan iki haritadan birisi olan Kuttenberg -veya bir diğer ismiyle Kutná Hora- video oyun tarihinde yer alacak en büyük Orta Çağ haritasından birisi olabilecek potansiyelde!

Kingdom Come: Deliverance II’de devasa bir şehir bizleri bekliyor

İlk oyunuyla gönüllerde taht kuran ve gerçekçi yaklaşımıyla yer yer zorlayan fakat yer yer hayrete düşüren yapımın devam oyunu niteliğindeki Kingdom Come: Deliverance 2 için geri sayıma geçtik bile. Geçtiğimiz günlerde bir fragman ile duyurulan bu devam oyunu içerisindeki Kuttenberg şehri ise oyun tarihindeki en büyük Orta Çağ şehirlerinden bir tanesi olabilecek potansiyelde. Bir diğer adıyla Kutná Hora olan bu yerleşke, Çekya’nın Bohemya bölgesinde bir şehir aslında.

Kingdom Come: Deliverance II'de En Büyük Orta Çağ Şehri Yer Alacak!

Orta Çağ Avrupası döneminde en geniş gümüş kaynaklarına ev sahipliği yapan bu şehir, aynı zamanda 13 ve 16. yüzyıllar arasında Prag ile hem politik hem de kültürel anlamda boy ölçüşmüş durumda. Günümüzde UNESCO Dünya Mirası içerisinde yer alıyor ve eski dönemin getirdiği atmosferi korumak amacıyla günümüz mimarisine pek fazla ev sahipliği yapmıyor. İlk oyunda görmediğimiz fakat bahsi geçilen bu şehir, ikinci oyunda bizlerin içerisinde gezebileceği ve kim bilir ne maceralara atılacağı bir yer olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca oyun içerisinde yer alan iki haritadan biri konumunda. İlk oyunda mekaniklerin ve düşüncenin yanı sıra aynı zamanda şehirlerin ve yapıların gerçek hayatla neredeyse birebir olduğunu varsayarsak, Kingdom Come: Deliverance II içerisinde de oldukça gerçekçi bir Kuttenberg görmemiz çok olası duruyor.

Oyuna dair daha detaylı bilgi edinmek isterseniz Warhorse Studios ile yaptığımız Kingdom Come: Deliverance II Röportaj yazımıza ulaşabilirsiniz. Üstelik geliştirici ekibin biz Türk oyunculara selamı var!

Atakan Gümrükçüoğlu
Atakan Gümrükçüoğlu
Babadan gelme video oyun tutkunluğumun önüne geçemiyor, yazdıkça yazıyor ve en sonunda tekrar oyun oynuyorum. Fighting Force ile başlayan maceram günümüz popülaritesine kadar uzanıyor...
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: