Kingdom Come: Deliverance II İçin Türkçe Dil Desteği İbaresi Mağaza Sayfasına Eklendi!

İşte şimdi Henry'nin hikâyesinin kalanı için daha çok heyecanlandım...

Paylaş

Warhorse Studios’un geliştirdiği devam oyunu Kingdom Come Deliverance 2 Türkçe dil desteği konusunda müjdeli bir güncelleme aldı. Duyurusunun ardından oyunun mağaza sayfasında diğer dillerde arayüz desteği görünse de dilimiz için bir ibare yer almıyordu. Bugün sabah saatlerinde, mağaza sayfasında yaşanan değişiklik tespit edildi. Türk oyuncular için müjdeyi verelim; yeni oyunu da ilk oyunda olduğu gibi kendi dilimizde deneyimleyebileceğiz gibi görünüyor!

Kingdom Come Deliverance 2 Türkçe dil desteğine sahip olacak

İlk oyunda Henry’nin sıradan bir demirci çocuğu olarak başlayıp yükselişini konu alan hikâyesini Türkçe dilinde oynama şansına sahip olmuştuk. Oyun Çeviri’nin gönüllü olarak yaptığı çeviri, zamanında birçok tatsız dramaya karışsa da tamamlanıp Warhorse Studios tarafından oyuna resmî olarak dahil edilmişti. Yakın zamanda duyurulan devam oyunu da ülkemizde oyun için heyecanlanan oyuncuları başta yer almayan Türkçe dil desteği ibaresi ile üzmüştü. Neyse ki bu üzüntü hali çok uzun sürmedi ve bugün sabah saatlerinde, oyunun mağaza sayfasındaki ibare güncellendi. Bu da demek oluyor ki Kingdom Come Deliverance 2 Türkçe dil desteği ile çıkabilir.

Kingdom Come: Deliverance II Türkçe dil desteğiyle çıkacak.
Kingdom Come: Deliverance II İçin Türkçe Dil Desteği İbaresi Mağaza Sayfasına Eklendi!

İkinci oyun, ilk oyundan tam iki kat daha büyük bir haritaya sahip olacak ve ilk oyunun neredeyse iki katı uzunluğunda sinematik ara sahne içerecek. Haliyle, oyundaki yerelleştirme desteği de hikâyenin daha fazla oyuncuya daha kolay şekilde ulaşması adına büyük önem arz ediyordu. Warhorse Studios, başta sayfada yer almasa da sonradan Türkçe arayüz desteğinin olacağını ekleyerek ülkemizde oyunu merakla bekleyen büyük bir kitleyi sevindirdi diyebiliriz.

Buradan bizi durumdan haber eden takipçimize de teşekkürlerimizi iletelim!

Yolculuğuna Kickstarter kampanyası ile başlayan Warhorse Studios, 4 yıllık bir geliştirme sürecinin ardından ilk oyunu piyasaya sürmüştü. Yayınlandığı 13 Şubat 2018’den bu yana 6 milyondan fazla kopya satmayı başaran ilk oyunun ardından, yakın zamanda devam oyunu da duyuruldu. Henry’nin hikâyesini devam ettirecek yeni oyunun, aynı zamanda seriye ilk kez girecek oyuncular için uygun şekilde tasarlandığı da belirtiliyor. Yayınlanan heyecan verici duyuru fragmanını da hemen aşağıdan seyredebilirsiniz.

Kingdom Come Deliverance 2 Türkçe dil desteği ile piyasaya sürülecek gibi görünüyor ancak şu anda elimizde henüz bir çıkış tarihi bulunmuyor. Duyurusuyla birlikte ortaya çıktığı üzere oyunun bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Sizler de görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek
Oyunların yeni yeni yaygınlaştığı dönemlerde bir çocuk olarak video oyunlarıyla ilk bakışta aşk yaşadım. Age of Empires II ile başlayan yolculuk, kendi oyunumu yapmaya kadar ilerledi. Hala oyun sektöründeyim ve hala o ilk kez Age of Empires II oynayan çocuğun tutkusunu taşıyorum.
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: