Kerbal Space Program 2 Erken Erişim Olarak Çıktı: Fiyatı Akıllara Zarar

Paylaş

Serinin hayranları tarafından merakla beklenen Kerbal Space Program 2, bugün erken erişim olarak çıktı. Oyunun Türkiye fiyatının 950 TL olması ağzımızı açık bıraktı. Ayrıca tam sürüme geçtiğinde bu fiyatı daha da artacak…

Kerbal Space Program 2, çıkışıyla eleştirilerin odağında

Oyunculardan gelen ilk yorumlar, sistem gereksinimleri halihazırda çok yüksek olan KSP2’nin ciddi bir optimizasyon sıkıntısı olduğunu gösteriyor. Intercept Games’in oyunun çıkışından önce paylaştığı performans verilerine göre, oyunu yüksek ayarlarda ve 1440p’de oynamak için RTX 3080’e ihtiyacınız var! SteamDB’nin verilerine göre Kerbal Space Program 2, anlık 25 bin oyuncu tarafından oynanıyor. İlk oyunun rekoru, çıkışında gördüğü 19 bindi.

KSP2

KSP2’nin erken erişim süreci için paylaşılan yol haritası, içerisinde pek çok unsuru barındırıyor. Koloni mekaniği, teknoloji ağacı ve çeşitli keşif içerikleri ilerleyen güncellemelerde oyuncularla buluşacak. Yine sonradan eklenecek çok oyunculu oyun desteği sayesinde uzayı arkadaşlarımızla birlikte keşfedebileceğiz! KSP2, tam sürüme geçmeden önce PS5 ve Xbox Series X/S kullanıcılarıyla buluşmayacak.

Uzay sevdalılarının baş ucu eserlerinden olan Kerbal Space Program, eğitici yönüyle bir oyundan çok daha fazlasıydı. Pek çok oyuncuya temel fizik kurallarını “deneme yanılma” yoluyla öğreten oyun, 88 Metascore puanıyla eleştirmenlerden de geçer not almıştı. Oyunun derya deniz mod havuzuysa uzay serüvenimizi bambaşka noktalara taşıyordu.

Ahmet Kaan Mandalı
Ahmet Kaan Mandalı
Koyu Fenerli müşkülpesent yazar kişisi.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: