Sons of the Forest Oyuncu Sayısıyla Rekor Kırıyor: Anlık 270 Bin Oyuncuya Ulaştı

Paylaş

Sons of the Forest, çıkışından üç gün önce Starfield’ı tahtından ederek Steam’in en çok istek listelerinde olan oyunu olma başarısını göstermişti. Oyun, çıkışıyla şimdi de Steam’in “En Çok Satanlar” listesini ele geçirdi! Platformun hem global hem de Türkiye listesinde Sons of the Forest rüzgarı esiyor.

Sons of the Forest, anlık 270 bin oyuncuya ulaştı

Türkiye saatiyle 21’de çıkan Sons of the Forest’ın erken erişim fiyatı ülkemizde 280 TL oldu. Daha önce fiyatının 30 dolar olacağı açıklanmıştı ve bizim tahminlerimiz de fiyat etiketinin 300 TL bandına yakın olacağıydı. Çıkış saatinde oyuna olan yoğun ilgi Steam sunucularını çökertti. Sons of the Forest, buna rağmen anlık 270 bin oyuncuya ulaşarak muazzam bir çıkış yaptı. Eş zamanlı oyuncu rekorunun sürekli güncellendiğini de söyleyelim. The Forest’ta Endnight Games’in rekoru 76 bindi ve o da hâlâ anlık 10 bin civarı oyuncu tarafından oynanıyor.

Sons of the Forest, çıkışından üç gün önce Starfield'ı tahtından ederek Steam'in en çok istek listelerinde olan oyunu olma başarısını göstermişti. Oyun, çıkışıyla şimdi de Steam'in
Sons of the Forest

Oyun için Steam’de şu ana kadar yazılan 1500 civarı incelemenin %93’ü olumlu. Bu da erken erişim aşamasında olan bir oyun için süper bir oran. Olumsuz incelemelerin geneli Sons of the Forest’ın optimizasyon sorunuyla ilgili, onun da ilerleyen güncellemelerde giderileceğini düşünüyoruz. Yine de oyunun gerektirdiği minimum sistem gereksinimlerine yakın bir bilgisayarınız varsa, ilk büyük yamaları beklemenizi tavsiye ederiz.

Ahmet Kaan Mandalı
Ahmet Kaan Mandalı
Koyu Fenerli müşkülpesent yazar kişisi.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Daha Fazla Atarita

Oyun Gündemi: